Loading Udalosti

Poďme spolu von! #PRIDE #BB / hudobný hosť: ZUZANA MIKULCOVÁ

IMG_2248

#PRIDE #BB

#hudba #piknik #coming-out #stretnutia #živé knihy #acroyoga #záhrada #friendly

Príďte na veselé podujatie, ktoré odštartuje teplé slovenské leto.

PESTRÝ HUDOBNÝ a OFF-PROGRAM ZVEREJŇUJEME POSTUPNE… 🙂

14:00 Otvorenie / príhovory
14:30 M & J soul
15:00 Milaň& hudobná lyrika
15:30 Erik Žigmund alias ERØ (milý pesničkár)
16:00 Živá knižnica
16:30 Acroyoga workshop
17:00 ZUZANA MIKULCOVÁ (skvelá hudobníčka, speváčka a skladateľka)

 
Po celý čas Kaukazské špeciality z lásky od Larisy a iné dobroty pod zub 🙂
 
===
 
Našim prianím je ísť spolu von, ukázať svoju rozmanitosť, rozprávať, zdieľať svoje príbehy, spoznávať sa a neposlednom rade sa zabaviť. V príjemných priestoroch Záhrady na všetkých čaká pestrý program: príhovory, koncertíky, živá knižnica, acroyoga, piknik a ďalšie. Začnime spoločne Slovensko, na ktorom sa nemusíme báť ísť spolu von!
 
Ukážme, že LGBT+ komunita je, a vždy bola, súčasťou každej spoločnosti, rodín, pracovísk, organizácií naprieč všetkými oblasťami. Máme rovnaké potreby utvárať a budovať vzťahy, byť šťastní a žiť slobodne bez predsudkov v našej krásnej krajine. Žijeme tu spolu s našimi rodinami, blízkymi, priateľmi, partnerkami a partnermi, kamarátmi, známymi, ale aj neznámymi. Preto je dobré poznať sa a uvedomiť si, že odlišnosti ľudí nerozdeľujú, práve naopak – vytvárajú živú mozaiku, v ktorej sme si navzájom rovní, máme právo na citový život a vlastné sebaurčenie.
 
PRIDE vnímame ako užitočný nástroj na vyslanie signálu o tom, že sme tu, a to aj napriek predsudkom a nezmyselnému strachu z neprijatia. Sme plnohodnotnou súčasťou spoločnosti so svojimi povinnosťami, avšak stále nie plne rešpektovanou. Každý človek bez ohľadu na svoju orientáciu a rodovú identitu má právo na slušný život bez výčitiek, hanby, skrývania sa – klamstva. Nikto nechceme žiť dvojitý život. Záleží nám na tom, v akej krajine žijeme, a v akej chceme žiť.
 
Nultý ročník PRIDE BB nadväzuje na tradíciu slovenských „prajdov“, avšak namiesto pochodu organizuje neformálna skupina INOKRAJ akciu „Poďme spolu von“ – stretnutie, ktorým môžeme zviditeľniť komunitu aj na strednom Slovensku. Na akcii môžete stretnúť ľudí aj z ďalších organizácií a združení, ktorí pracujú v oblasti ľudských práv.

 

30 jún
sobota, 02:00 pm - 08:00 pm

Detaily

  • Začiatok:
    30. júna, 02:00 pm
  • Koniec:
    30. júna, 08:00 pm
  • Kategória: