Detail akcie
Kláštor Opening - inventúra a inšpirácia
Dátum 28. 9. 2021
Čas 18:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Prezentácia site-specific umeleckého projektu realizovaného v priestoroch Kláštora hieronymitánov v Štiavnických Baniach a komentovaná prehliadka výstavy L. O. M. Luminous s umelcami.

 

Projekt Kláštor Opening je fyzicky a ideovo koncipovaný do priestorov Kláštora hieronymitánov v Štiavnických Baniach. Cieľom je dočasné kultúrne a umelecké využitie a oživenie týchto rozľahlých a rôznorodých priestorov.  Tohtoročné sympózium prepája princípy matérie a hmoty vlastné historickej budove s princípmi dematerializácie a odhmotnenia.

Súčasťou tohtoročného projektu boli podujatia: Pecha Kucha (prezentácia autorov), umelecký workshop Od kresby k reliéfu (lektori: Magdaléna Masárová, Jakub Cmarko), Dana Kukurová: Umelecko-remeselná obnova jezuitskej lekárne (prednáška s prezentáciou), projekcia filmov a videí v kine Hviezda (študenti a absolventi Akadémie umení v Banskej Bystrici) a vernisáž výstavy L. O. M. Luminous (24.7., 21.00).

autori: Gabriela Birošová, Martin Bízik, Diana Čižmárová, Peter Decheť, Michaela Ihnátová, Martin Kačmarek, Dominika Kováčiková a Veronika Šmírová. umelecká koncepcia: Michaela Šuranská

Podrobné informácie a fotografie nájdete na webe projektu (klastor-opening.sk), facebookovej stránke (Kláštor Opening) a instagrame (klastor_opening).