Detail akcie
Divadlo Continuo: MONSTRUM_AND HERE I AM BLIND
Dátum 26. 10. 2021
Čas 19:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

tanečné rozjímanie o tom, čo sa neodvažujeme vidieť v dennom svetle

 

Byť bdelý v dobe, keď človek obvykle spí. Počas bezsennej noci je zmyslové vnímanie posunuté. Bolesť je prudšia. Samota je absolútna. Na prahu medzi vedomím a spánkom sa dejú zvláštne veci: myšlienky vstupujú do ríše, do ktorej sa denné svetlo neodváži; čriepky snov rozmazávajú obrysy objektov; telo sa stáva terénom, v ktorom sa snažia prejaviť skryté napätia. Smrteľnosť je skutočnosť tak pravdivá, ako to telo neschopné odovzdať sa spánku.

MONSTRUM_and here I am blind sa zaoberá spánkom, snívaním, nespavosťou a prelínaním týchto troch stavov. Stavom existencie, v ktorom už nie je možné jasne povedať, či ste prežili niečo skutočné alebo ste o tom len snívali. Naozaj "len"? Nie je nočný sen pravdivý?

Ako sa to, čo považujeme za realitu, prejaví v najtemnejšej nočnej hodine? Čo zostáva za blížiacim sa a postupujúcim strachom, nádejou, rozčarovaním, šťastím, smútkom? Ako dlho sme schopní znášať toto nahliadnutie do temnoty? 

Monstrum popisuje anatómiu nespavosti: nepokojný prúd tlakov pod kožou, rútenia sa, hlodania, zmien. Stelesňuje túlanie a nutkanie zmätených vnemov. Vyčerpanie spôsobené neschopnosťou vypnúť a upadnúť do snov a ničoty. Popisuje úzkosť z pokračovania.

Predstavenie testuje podvedomý prístup k dramaturgii a snaží sa vyvolať nepochopiteľnú logiku, ktorú zažívame počas snenia. Zdá sa, že veci sa náhla vynoria z magmy chaosu, ležia jedna vedľa druhej a dožadujú sa zviditeľnenia. Pohyb touto magmou je prúd vedomia, zhluk fragmentov, neviditeľná bytosť, ktorá neustále pretvára svoju úroveň existencie v čase a v priestore. 

Koncept, réžie, masky: Sara Bocchini
Hudba: Elia Moretti, Jakub Štourač
Výtvarná spolupráca a kostýmy: Helena Štouračová
Svetelný design: Jiří Šmirk
Produkcia: Petr Hromek
Hrajú: Sara Bocchini, Elia Moretti, Jakub Štourač, Koza

 

Uvádzame v rámci festivalu “Venček alebo rakvičku?” 2021

www.vencekrakvicka.sk

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a České velvyslanectví.

 

LOGO CVelv.jpg