Detail akcie
Neuznané práva II
Dátum 2. 12. 2021
Čas 18:00
Miesto tootoot.tv

V diskusii sa zameriame na odopieranie a porušovanie ľudských práv LGBT+ ľudí na Slovensku, ale aj vo svete. Zoznámime sa s činnosťou komunitného a poradenského centra Prizma v Košiciach, ale aj činnosťou Amnesty International.

Budeme diskutovať o (ne)dodržiavaní ľudských práv, ale aj o útokoch politikov a političiek na LGBT+ ľudí či dopadoch pandémie na ich životy a možnostiach, ktoré máme pri obrane dôstojného života pre všetkých ľudí na Slovensku.

Rozprávať sa budeme so Zarou Kromkovou, poradkyňou a komunitnou pracovníčku v komunitnom a poradenskom centre Prizma v Košiciach a Danielou Mužíkovou z Amnesty International Slovensko.

Diskusiu moderuje Rado Sloboda.

Diskusia voľne nadväzuje na rozhovor, ktorý sme viedli pred pár týždňami so Zuzanou Havírovou, Sanjou Nikolov a Milanom Zvadom. Záznam tejto diskusie si môžete pozrieť na https://www.facebook.com/AmnestyInternationalSlovakia/videos/242290697886671.

Podujatie je súčasťou projektu 100ka („stovka“). Projekt 100ka je podporený z programu @Active Citizens Fund – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je @Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.