Detail akcie
Šport ako forma verejnej diplomacie
Dátum 28. 7. 2022
Čas 18:15
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Diskusia Šport ako forma verejnej diplomacie v Banskej Bystrici

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR pozýva na diskusiu o športovej diplomacii pod názvom Šport ako forma verejnej diplomacie, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 28. júla 2022 o 18:15 hod v Záhrade CNK v Banskej Bystrici.

Ústrednou témou bude vzťah športu a diplomacie, akú úlohu v športe môže hrať Európska únia a aké výhody plynú pre športovcov z nášho členstva v EÚ, či prečo by sa mladí ľudia mali zaujímať o šport. Podujatie sa uskutoční na okraj Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF), ktorý sa tento rok koná v Banskej Bystrici a zúčastnia sa ho mladí športovci z 48 krajín Európy.

Diskutovať budú Martin Klus, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Danka Barteková, strelkyňa a olympionička, členka Medzinárodného olympijského výboru a Matej Tóth, chodec a olympionik. 

Diskusiu bude moderovať Marek Polomský, športový moderátor a bude vysielaná aj na facebookovom profile Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Svoje otázky môžete zasielať cez aplikáciu Slido. (bit.ly/SportovaDiplomacia)