Detail akcie
Divadlo Š.E.M.: Palculienka
Dátum 27. 11. 2022
Čas 16:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

 

Bábková exkurzia do mikrosveta príbehu o narodení, hľadaní a nájdení sa. O tom, ako sa niekedy maličkí stratíme vo veľkom svete, v ktorom stretávame chladnokrvnosť žiab či prelietavosť chrobákov. A tiež aj o tom, ako nás naše myšlienky, slepé ako krt, uväznia pod zemou, keď hľadáme miesto, kam patriť.

Inscenácia vhodná pre deti OD 6 ROKOV

Autor: Hans Christian Andersen
Libreto: Veronika Trokšiarová
Scéna, bábky a kostýmy: Michaela Urbanová
Hudba: kolektív
Grafika: Michaela Urbanová
Réžia a dramaturgia: Veronika Trokšiarová
Účinkujú: Michaela Dzamková, Ľuboš Janák, Alžbeta Palanová, René Sorád, Patrícia Stehelová

Premiéra: 31. mája 2021
Produkcia: Veronika Trokšiarová

Bábková inscenácia Palculienka je inšpirovaná rovnomenným príbehom od svetoznámeho spisovateľa a rozprávkara H. Ch. Andersena. Tvorcovia inscenácie si z príbehu vyberajú tému pocitu malosti vo veľkom svete a hľadania miesta, kam patriť. Palculienka sa narodí do múzea, v ktorom ožívajú staré exponáty a ich obyvatelia (žaby, chrobáky, myš a krt). Každý z nich chce Palculienku pre seba. Palculienka je pre nich len akýmsi objektom na nasýtenie svojich potrieb (hračka, ozdoba, tovar, bábika). Ak chce byť Palculienka živou bytosťou a nie vecou, musí sa na svet pozrieť z inej perspektívy.

Inscenácia ponúka exkurziu do múzea, v ktorom ožíva príbeh Palculienky ako metafory pre každého malého aj veľkého, kto sa niekedy cítil stratený či malý a hľadal spôsob, ako opäť narásť.

Divadlo Š.E.M. je nezávislé zoskupenie, venujúce sa súčasnej divadelnej a audiovizuálnej tvorbe pre deti aj dospelých a pracuje na troch platformách: scénické diela, pouličná estráda a audiovizuálna tvorba.

Dĺžka predstavenia: 40 minút

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.