Detail akcie
QueerTime #XmasEdition
Dátum 17. 12. 2022
Čas 20:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

QueerTime je programový formát, ktorý vznikol začiatkom roku 2022 z iniciatívy Matúša Vraštiaka alias Chantall Licorne - miestnej drag queen zo zoskupenia House of Q. Od skromných začiatkov prezentácie hlavne lokálnych umelcov a umelkýň táto platforma vyrástla (a má plán aj naďalej narastať) profesionálne aj produkčne. Momentálne ponúka prezentáciu širokého spektra performerov a performeriek z komunity LGBTQI+ nie len zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Búrať zažité stereotypy, spájať nespojiteľné a posúvať hranice sebavyjadrovania aj naďalej zostávajú hlavnými cieľmi tejto platformy, ktorá je na Slovensku prvou a zatiaľ aj jedinou svojho druhu.

Lip-sync, nápadité kostýmy, tanec, spev, veľké vlasy a výrazné líčenie - všetko toto a ešte omnoho viac čaká na Vás aj počas najbližšieho QueerTime - #XmasEdition! Koledy, bozky pod imelom, medovníky a veľa VEĽA punču nám určite navodí tú správnu vianočnú atmosféru. Do svojich adventých kalendárov si nezabudnite poznačiť dátum 17.12.2022, vytiahnite z podkrovia staré sánky a prikorčuľujte do Záhrady - Centra nezávislej kultúry, aby ste si s nami mohli užiť posledný QueerTime tohto roka!

Dress code: škaredý vianočný sveter od babičky realness ;)

Tešíme sa na Vás na QueerTime #XmasEdition! No a nám neostáva nič iné, než čakať, či pozvanie príjme aj Mariah Carey… Ho Ho Ho!

 

LINE-UP

 

ERØ

Erik ERØ Žigmund, hudobník pochádzajúci z Trenčína. Vyštudoval hru na gitare na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. V jeho hudbe cítiť inšpiráciu Amy Winehouse, Zaz, Jorja Smith, Radiohead. Na konte má tiež spolupráce s mnohými umelcami - Juliánou Hamranovou, Borekom Suchánkom, Norou Ibsenovou, či s Oliverom Kucharovičom. Podarilo sa mu získať prvé miesto na Demovnici rádia FM a cenu za muzikálny výkon v súťaži Nové tváre slovenského jazzu. V roku 2019 bol účastníkom na festivale TAKT v Novom Sade (Srbsko). Nedávno sa zúčastnil aj v televíznej show Československo má talent.  Zatiaľ vydal 3 single – Naspäť tam, Bez slov, Silence.  V júli 2021 pokrstil svoj debutový album s názvom Utópia, ktorý obsahuje 12 skladieb a tento rok pripravuje ďalší album s názvom Child. 
 

Jasmine RichArt

Jasmine je na lokálnej drag scéne známou tvárou zoskupenia House of Q. Počas svojho pôsobenia od roku 2021 si prešla evolúciou a z pôvodne najmladšej členky housu sa už stihla stať matkou svojej vlastnej drag dcéry Kassandry (materskú dovolenku jej ale nepriznali, lebo jej dcéra bola už od pôrodu plnoletá). Lip sync a tanec je hlavným médiom, ktoré používa na stelesnenie svojich umeleckých predstáv a myšlienok. Vo svojich performanciách je často rada provokatívna, energická a sexuálne dráždivá, podobne ako súčasné predstaviteľky zahraničnej pop kultúry, od ktorých čerpá inšpiráciu. 
 

Chantall Licorne 

Chantall Licorne je pseudonym, za ktorým sa skrýva vizuálny umelec Matúš Vraštiak. Chantall je zakladateľkou platformy QueerTime a je hlavou a (starou) matkou zoskupenia House of Q. Spolu s dcérou Jasmine sa na javisku dokonale dopĺňajú a v profesionálnej symbióze produkujú vystúpenia plné skrytých odkazov, zaujímavých myšlienok, ale aj humoru. Rada provokuje a vo svojich sólových performanciách často reaguje na aktuálne spoločenské, politické a kultúrne dianie. Jej špecifický look je inšpirovaný sexuálnymi fetišmi, čo je pomerne tabuizovaná téma, na ktorú rada poukazuje vo svojich aktoch a otvára tak divákovi širšie obzory ohľadom sebaprezentácie a vlastnej telesnosti.

 

Kassandra

je vedúca OZ Bokhale Muja v Detve,vedúca dievčenskeho tanečneho spolku Lofťačky,kandidátka na primátora mesta Detva a taktiež aj trenerka futbaloveho týmu MFKA Detva.Kassandra je to dievča čo nájdeš pri košoch fajčiť piko a je na to hrdá, Kassandra je to dievča čo sa dodnes dnes fotí na Retrice 

Na toulén už netreba kupovať handru, dam ti ju ja Voľte Kassandru !
 

Alžbeta Bobulová 

Venuje sa vizuálnemu umeniu, no jej vášňou je fotografia, v ktorej sa zaoberá jedinečnosťou ľudskej individuality, osobnosti a mysticity ukrytej v každej z bytosti, s ktorou tvorí. Okrem toho si jej srdce získala performance, skrz ňu vyjadruje svoj postoj k stereotypnému nastaveniu spoločnosti, jej vnímanie inakosti ako takej a tiež sexuality. 

 

Ivinitty

Ivinitty je burlesque performerka, ktorá vyrástla pod krídlami Lotta Love v Bratislava Burlesque Academy. Vystupuje takmer tri roky a známa je svojim zvodným pohľadom a vianočkami, ktoré s láskou pečie pre svoje okolie (@this.is.calta). Okrem pečenia sa venuje sex positive platforme Lava (@bylavastudio), tvorbe obsahu na onlyfans a aktivizmu. 

 

REXY

REXY je jednou zo zakladateliek košického House Of Elisabeth. 

A aká REXY vlastne je? Messy ako punk, drsná ako rock n' roll a zároveň nežnejšia než uspávanky - v skratke, divá diva. 

Jej sexuálnu energiu spája s aktivizmom; skrz umenie odkazuje na rôzne problémy v spoločnosti. 

Počas jej vystúpení sa môžeš tešiť na lipsync, tanec, spev, komédiu či dokonca poéziu.

 

Ace of Wands

Ace of Wands je drag artist/drag king, ktorý spája umenie mejkapu so spevom, ktorý miluje! Drag vníma, ako spôsob seba-vyjadrenia a možnosť experimentovať so svojou identitou mimo zväzujúc ich rodových rolí. V jej/jeho vystúpeniach sa môžete tešiť na hudobný aj vizuálny zážitok.

 

Tor Túre

Tor Túre je, ako sa samé označuje, stelesnenie Fénixa, ktorý vzlieta z popola utrpenia. Ich dramatický výzor je dotváraný ešte dramatickejšími vystúpeniami a z javiska si tvorí priam malé divadlo. Ak niekto neroní slzy, nie je to pravé Tor Túre! Ich drag symbolizuje vyšplhanie sa z najväčšieho osobného dna a mučenia a následné rozkvitnutie. Odhoď džendžer, ako koncept a vychutnávaj si toto klbko plné energie a emócií.
 

Arejko

Arejko sa od svojich šestnástich venuje divadlu. Po ďalších trinástich rokoch hrania prevažne pre publikum od 0 do 10 rokov však usúdil, že zmena je život a z popredia sa presunul do zákulisia, kde sa začal venovať produkcii a PR. Na umenie však úplne nezanevrel, naďalej sa venuje divadlu, ale aj spevu, humoru, slam poetry a moderovaniu. Zatiaľ má vytetovaného len jedného Pokémona, no jeho ambície stať sa pokémonským šampiónom sú stále živé a neutíchajúce. Má tiež rád vtáky, a to nielen pečené s lokšou a kapustou, ale aj v ornitologickom zmysle. Dragu sa síce aktívne nevenuje, no jeho najobľúbenejším únikom z reality je práve Drag Race a všetky medzinárodné iterácie tejto show. Všetkým, ktorí a ktoré sa tomuto typu umenia venujú, by chcel nahlas vysloviť svoj obrovský obdiv a rešpekt.
 

creativeswine (CZ)

creativeswine | kreativní svině je český drag performer vycházející ze své lásky k pop music, fashion, make-upu a vizuálnímu umění. Během svého dospívání se věnoval natáčení parodií a remake videí, na které svými živými vystoupeními po několika letech volně navazuje. Dragem se snaží rozvíjet svou uměleckou stránku, kterou v sobě uzavřel především kvůli českému a rodinnému prostředí, které v době jeho dospívání nebylo optimální. Ve své drag tvorbě za zaměřuje na choreografie, fashion, design, makeup i na spolupráci s různými umělci rozdílných zaměření. 
 

Venice

Venice pochádza z malej dediny (ktorá nikoho nezaujíma) a jej pussy určite nechutí ako Pepsi Cola, ale určite má dobrý vkus na starších mužov. Keďže už nemá dôvod robiť klistír má veľa zvyšného času na upratanie domu, narúbanie dreva a pitie borovičky.

 

Error Fatale

Stageové meno Error Fatale je príznačné pre jej debutové vystúpenie na Newbies Show @bratislavaburlesque, keď si v závere svojho actu omylom vystrelila konfety do rozkroku. 

Pracovné názvy niektorých jej čísel: Ježišov popol, roboš, OVBák. 

Keby Gizka Oňová robila burlesque, vyzeralo by to nejak takto.

 

Cena lístka:
predpredaj - 13€
na mieste - 15€

Upozornenie:
-V predstavení budú použité silné zvukové a svetelné efekty
-Explicitný obsah
-Nevhodné pre diváka mladšieho ako 15 rokov