Detail akcie
QueerTime #CircusEdition
Dátum 25. 2. 2023
Čas 19:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

QueerTime je programový formát, ktorý vznikol začiatkom roku 2022 z iniciatívy Matúša Vraštiaka alias Chantall Licorne - miestnej drag queen zo zoskupenia House of Q. Od skromných začiatkov prezentácie hlavne lokálnych umelcov a umelkýň táto platforma vyrástla (a má plán aj naďalej narastať) profesionálne aj produkčne. Momentálne ponúka prezentáciu širokého spektra performerov a performeriek z komunity LGBTQI+ nie len zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Búrať zažité stereotypy, spájať nespojiteľné a posúvať hranice sebavyjadrovania aj naďalej zostávajú hlavnými cieľmi tejto platformy, ktorá je na Slovensku prvou a zatiaľ aj jedinou svojho druhu.

Prvý tohtoročný QueerTime bude poriadny kolotoč - čaká nás totiž #CircusEdition! Nebudú chýbať lízatká, cukrová vata, popcorn, balóny… no proste cirkus so všetkým, čo k nemu patrí! Samozrejmosťou bude aj ohňová show, ktorou odštartujeme Q warm up už od 18:00! Svojou návštevou nás poctia aj skúsené veštice Atrocita a Milamanda, ktoré vám pomocou tarotu prečítajú minulosť, prítomnosť i budúcnosť, a v neposlednom rade aj klauni a klaunky (in and out of drag), s ktorými prežijeme večer plný absurdných a humorných pódiových výšľapov! Tešiť sa môžete aj na náš Q shop, v ktorom okrem merchu nájdete tentokrát aj tematické cukrovinky či iné darčekové kajšmentke.

Dress code: čím viac farieb, tým viac cirkus!

Tešíme sa na Vás na QueerTime #CircusEdition! A možno príde aj kúzelník Mário…

INFO:
Doors & bar open: 18:00
Tarot warm up MILAMANDA & ATROCITA: 18:00-19:00/21:00-23:00
Q merch & Candy shop: 18:00-23:30
Show: 19:00-21:00
DJ & afterparty: 21:00-00:00

LINE UP :

JASMINE RICHART
Jasmine je na lokálnej drag scéne známou tvárou zoskupenia House of Q. Počas svojho pôsobenia od roku 2021 si prešla evolúciou a z pôvodne najmladšej členky housu sa už stihla stať matkou svojej vlastnej drag dcéry Kassandry (materskú dovolenku jej ale nepriznali, lebo jej dcéra bola už od pôrodu plnoletá). Lip sync a tanec je hlavným médiom, ktoré používa na stelesnenie svojich umeleckých predstáv a myšlienok. Vo svojich performanciách je často rada provokatívna, energická a sexuálne dráždivá, podobne ako súčasné predstaviteľky zahraničnej pop kultúry, od ktorých čerpá inšpiráciu.

CHANTALL LICORNE
Chantall Licorne je pseudonym, za ktorým sa skrýva vizuálny umelec Matúš Vraštiak. Chantall je zakladateľkou platformy QueerTime a je hlavou a (starou) matkou zoskupenia House of Q. Spolu s dcérou Jasmine sa na javisku dokonale dopĺňajú a v profesionálnej symbióze produkujú vystúpenia plné skrytých odkazov, zaujímavých myšlienok, ale aj humoru. Rada provokuje a vo svojich sólových performanciách často reaguje na aktuálne spoločenské, politické a kultúrne dianie. Jej špecifický look je inšpirovaný sexuálnymi fetišmi, čo je pomerne tabuizovaná téma, na ktorú rada poukazuje vo svojich aktoch a otvára tak divákovi širšie obzory ohľadom sebaprezentácie a vlastnej telesnosti.

IVINITTY
Ivinitty je burlesque performerka, ktorá vyrástla pod krídlami Lotta Love v Bratislava Burlesque Academy. Vystupuje takmer tri roky a známa je svojim zvodným pohľadom a vianočkami, ktoré s láskou pečie pre svoje okolie (@this.is.calta). Okrem pečenia sa venuje sex positive platforme Lava (@bylavastudio), tvorbe obsahu na onlyfans a aktivizmu.

LUC AVEDON
Luc Avedon je režisér, tanečník a performer. Štýlu show dance sa venuje už od útleho detstva a aj napriek tomu, že ho naplno pohltila cesta filmára, láska k umeniu ho stále ťahá na “dosky, ktoré znamenajú svet”. Silu emócie príbehu a kreatívne nápady tak pretavuje nielen do scenárov a na plátna kín, ale aj do svojich vystúpení. Vtedy, keď sa človek za kamerou stáva hlavnou postavou, načiera do hĺbky ľudských emócií a chce ich s divákmi naplno spoločne prežiť.

Vo vystúpení sa predstavia profi tanečníci NØIR Dance Company

KASSANDRA
Kassandra je vedúca folklórneho rómskeho súboru Bibachtali šejorenca,Súkromná pracovníčka na toaletách klubu Loft Detva a taktiež aj zakladateľka hudobneho dua Mc Erik & Barbara.Je známa najmä svojim servírovanim pičky a jej autobiografiou Kassandra:Druhý príchod Ježiša Krista.

TRICK RICHARD
Trick Richard je 20 ročný začínajúci spevák známy najmä z platformy - TikTok. Známy je okrem svojho hlasu aj vtipnými videami, tutorialmi a svojimi výraznými a farebnými makeup lookmi. Extravagantnosť a farebnosť nie je jeho koníček ale poslanie. Labyrinth je myšlienka ktorou sa zaoberal posledné tri roky, a pod týmto názvom bude tento rok vydaný aj jeho prvý album. Drama queen v živote, drama queen aj na pódiu. Veľké ambície, precíznosť a jasná výzia sú pojmi, ktoré ho pri rozdávaní neobišli

ERROR FATALE
Stageové meno Error Fatale je príznačné pre jej debutové vystúpenie na Newbies Show @bratislavaburlesque, keď si v závere svojho actu omylom vystrelila konfety do rozkroku.
Pracovné názvy niektorých jej čísel: Ježišov popol, roboš, OVBák.
Keby Gizka Oňová robila burlesque, vyzeralo by to nejak takto.

AREJKO
Arejko sa od svojich šestnástich venuje divadlu. Po ďalších trinástich rokoch hrania prevažne pre publikum od 0 do 10 rokov však usúdil, že zmena je život a z popredia sa presunul do zákulisia, kde sa začal venovať produkcii a PR. Na umenie však úplne nezanevrel, naďalej sa venuje divadlu, ale aj spevu, humoru, slam poetry a moderovaniu. Zatiaľ má vytetovaného len jedného Pokémona, no jeho ambície stať sa pokémonským šampiónom sú stále živé a neutíchajúce. Má tiež rád vtáky, a to nielen pečené s lokšou a kapustou, ale aj v ornitologickom zmysle. Dragu sa síce aktívne nevenuje, no jeho najobľúbenejším únikom z reality je práve Drag Race a všetky medzinárodné iterácie tejto show. Všetkým, ktorí a ktoré sa tomuto typu umenia venujú, by chcel nahlas vysloviť svoj obrovský obdiv a rešpekt.

MARTIN TALAGA
Martin Talaga je tanečník, choreograf a performer v oblasti současného tance a fyzického divadla, zajímá se ale také o experimentální a vizuální díla a lidové tance. Během svých studií a profesionální kariéry měl možnost spolupracovat s různými choreografy, divadelními režiséry a soubory. Jako choreograf je autorem několika úspěšných inscenací – Žízně, SYNovial (ve spolupráci s Markem Zelinkou), BOI (ve spolupráci s Matějem Matějkou), FAUNUS, SOMA – za niž získal ocenění Objev roku a Taneční inscenace roku na festivalu Česká taneční platforma 2018.

NØIR DANCE COMPANY
NØIR je tanečné divadlo, ktoré sa venuje súčasnemu, neoklasickému a modernému tancu. Avšak nerobí žiadne rozdiely a jeho súbor môže navštevovať akýkoľvek nadšenec tanečného umenia. Funguje od roku 2018 pod vedením mentorským vedením Dominiky Malenovskej. Od svojho založenia ma za sebou niekoľko predstaveni, či už celovečerných, choreografických alebo pohybových spoluprác. Medzi jeho verejné vystúpenia patrí Tanečný festival Zlín, Fashion LIVE! /predstavenia pre kolekcie Borisa Hanečku/, festival Drama queer v Bratislave, MIKROfestival /Praha/, Tanečné večery pred SND /Room!/, festival Svet podľa Gabriela (W.Švábenský), Slovenská Tepláreň - Hell -No!-Queen, MishMash Revue- Bratislava Burlesque, rôzne spolupráce s umelcami ako ERØ, Laris Diam, Peter Maťo, Lukáš Vízner, Robert Pospiš a Martin Sillay, taktiež filmová spolupraca s Emedi production a mnoho ďalších. Noir má za sebou aj niekoľko vlastných celovečerných produkcií predstavujúcich jeho súborový tanečný repertoár. Príkladmi sú predstavenia ABSUR.DITY I. a II.,MEMENTO, alebo Čierne oči choďte spať.

MILAMANDA & ATROCITA
ATROCITA reads your future from the cards and feels the pain you are hiding...
MILAMANDA looks into your eyes and has the answers you are seeking...
But do YOU dare to ask a question?

Cena lístka:
predpredaj - 15€
na mieste - 18€

Upozornenie:
- V predstavení budú použité silné zvukové a svetelné efekty
- Explicitný obsah
- Nevhodné pre diváka mladšieho ako 15 rokov