Detail akcie
[Záhradná rezidencia] Katarína Vozárová: Pod škvrnami
Dátum 4. 4. 2023
do 12. 4. 2023
Čas 10:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

work-in-progress umeleckej rezidencie v Záhrade CNK

Podhubie spoločnosti, na ktorom je postavený systém jej fungovania, je plné oleja. Nasakuje ho do seba ako špongia. Tam –  kdesi vo vedomí – tušíme,  že sa to raz jednoducho musí stať!  Raz to praskne a začne niekde presakovať. Tiecť. Stekať a prúdiť. Ovplyvňovať. Podarí sa včas zmyť stopy alebo bude potrebné zahájiť hĺbkové čistenie? A koľko nás to bude celé stáť?  

V inscenácii „Pod škvrnami“ sa snažíme nájsť odpoveď na otázky: Ako ďaleko dokáže človek zájsť za vidnou finančného zisku?  Vlastníme ešte funkčný morálny kompas? A aké hodnoty v spoločnosti nového milénia zdieľame?

Občas sa totiž môže stať, že na našom automechanikovi závisí náš život. Preto tu funguje trošku inak staré známe: „Náš zákazník – náš pán.“ Môžeme skôr hovoriť o : „Náš automechanik – náš boh.“. A ten nám dáva jednoduchú radu do života –  tzv.  zákon motorizmu: „Nájdi si dobrého automechanika, alebo si kúp bicykel. To je podstata života! Pretože, keď niečo začne hniť od základov, treba to vybrať von. Celé. Ako zhnitý zub. To už potom neopravíš. Keď raz hnijeme zvnútra.“

Réžia: Petra Kovalčíková

Dramaturgia: Petra Kovalčíková, Katarína Vozárová

Scénografia: Michal Bugáň

Hrajú: Michal Kucer, Ladislav Ladomirjak, Andrej Polakovič

 

Vznik textu a rezidenčný program Záhrady 2023 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.