Detail akcie
Studio Damúza [cz]: Batosnenie
Dátum 30. 4. 2023
Čas 16:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Rozprávková uspávanka inšpirovaná knihou Petry Kubáčkovej O andělovi, noční můře, statečném medvídkovi, hodném slonovi, opici a divoké huse a nespiacim Toníčkom.

Dvaja hrdinovia – Pom a Luli. Kuk! A sú na svete. Ťap, ťap, ťap…putujú posteľovou krajinou-nekrajinou a stretávajú Béé, Haf, Trututú, BAF!, Brum. Cesta je dlhá, viečka sú tažké. Pst! a dobrú noc. 

Toto predstavenie, ľahučké ako pierko, nadväzuje na európsky trend tvorby pre deti od nula do troch rokov nazývaný Theatre for very young (tzv. divadlo pre najmladších). V súčasnosti sa tomuto trendu v zahraničí programovo venuje mnoho divadel, tvorcov a tvorkýň.

Predstavenie ponúka deťom prvý kontakt s divadlom – je interaktívne, rešpektuje ich potreby a citlivo ich uvádza do sveta zvukov, hlasov, pohybov, dotykov, bábok. Už od 10 mesiacov si totiž bábätká začínajú pamätať veci okolo seba a svet, ktorý bezprostredne nevidia, pre nich už začína existovať.

Po predstavení sa deti môžu zahrať s bábkami použitými v inscenácii.

Koncept, réžia: Monika Kováčová

Scénografia: Zuzana Vítková

Hrajú: Lucie Valenová, Dan Kranich

Projekt vznikol s láskavou podporou Hlavního města Prahy, MKČR, Nadace Život umělce a Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze.

https://damuza.cz/batosneni/

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umeniA.