Detail akcie
QueerTime #PrideEdition
Dátum 23. 6. 2023
Čas 19:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

QueerTime #PrideEdition ! Tento event je tak divoký a pestrý, že by ho ani RuPaul nezvládol okomentovať  jeho vtipnými hláškami! Počas Pride mesiaca budeme oslavovať s hrdosťou, keďže na pódiu sa predvedú tí najlepší z najleších - dragqueens & kings, visual performers, tanečníci, burlesque a…. Kassandra. Tentokrát aj dvojica SPECIAL GUESTS: Mr. Bear Czechia PEDRO WILLING a drag king s abnormálne veľkým mužstvom CHAD CLITT ! A to ešte ani nehovoríme o tých bizarných performance ! Tak sa na nás príď pozrieť na QueerTime #PrideEdition  a ukážme spolu, že hrdosť je všade tam, kde je láska! :)

 

SPECIAL GUEST

PEDRO WILLING Mr. Bear Czechia 2022

Bývalý Mr. Bear Czechia za rok 2022 a Queer/Burlesque performer Pedro Willing, ktorý vo svojich vystúpeniach nehľadí na hranice a ukazuje svoju mužnú časť a maskulinitu v queer podaní. Jeho vystúpenia sa zaoberajú témami ako sloboda, sebavedomie a sebaprijatie. Taktiež, je súčasťou produkcie @pinkbusplatform, ktorá prináša QUEER/DRAG umenie na divadelnú scénu.
 

SPECIAL GUEST

CHAD CLITT

Povedz "Hi daddy !" Chadovi Clittovi, československému playboyovi a obdarenému drag kingovi! So svojím štýlovým účesom, ponožkami v sandálkach a abnormálne veľkým mužstvom je Chad silou, s ktorou sa (ne)treba zahrávať. Chad, ktorý k nám prichádza až z exotickej Prahy (kam emigroval z Košíc), je komediálnou senzáciou, a my s nadšením oznamujeme, že bude debutovať na ďalšej Queertime Show!

 

Q art

NINA GAZDA & JESSICA MOZGO

V performancii s názvom Šťavnatosť sa autorky Jessica Mozgo a Nina Gazda zamerajú na problematiku slobody, porozumenia, prežívania a harmóniu medzi ľuďmi v spoločnosti za pomoci vlastných tiel, pohybu, tanca a zvukového prejavu. Performatívne dielo bude dávať do popredia, právo na lásku, slobodu a každodenné prežívanie.

Jessica Mozgová študuje na Akadémii umení v Banskej Bystrici, na bakalárskom stupni štúdia odbor Maľba. Jej tvorba zasahuje do médií ako sú kresba, maľba, performancia a participatívne projekty.

Mgr. art. Nikoleta Gazdová je čerstvou absolventkou Akadémii umení v Banskej Bystrici, ukončila magisterský stupeň štúdia odbor Voľné výtvarné umenie u prof. Jiřího Davida, akad.mal. v ateliéri Fotomédium. Jej tvorba zasahuje do médií ako sú fotografia, performancia, priestorová inštalácia a participatívne projekty.

 

CHANTALL LICORNE 

Chantall Licorne je pseudonym, za ktorým sa skrýva vizuálny umelec Matúš Vraštiak. Chantall je zakladateľkou platformy QueerTime a je hlavou a (starou) matkou zoskupenia House of Q. Spolu s dcérou Jasmine sa na javisku dokonale dopĺňajú a v profesionálnej symbióze produkujú vystúpenia plné skrytých odkazov, zaujímavých myšlienok, ale aj humoru. Rada provokuje a vo svojich sólových performanciách často reaguje na aktuálne spoločenské, politické a kultúrne dianie. Jej špecifický look je inšpirovaný sexuálnymi fetišmi, čo je pomerne tabuizovaná téma, na ktorú rada poukazuje vo svojich aktoch a otvára tak divákovi širšie obzory ohľadom sebaprezentácie a vlastnej telesnosti.
 

JASMINE RICHART

Jasmine je na lokálnej drag scéne známou tvárou zoskupenia House of Q. Počas svojho pôsobenia od roku 2021 si prešla evolúciou a z pôvodne najmladšej členky housu sa už stihla stať matkou svojej vlastnej drag dcéry Kassandry (materskú dovolenku jej ale nepriznali, lebo jej dcéra bola už od pôrodu plnoletá). Lip sync a tanec je hlavným médiom, ktoré používa na stelesnenie svojich umeleckých predstáv a myšlienok. Vo svojich performanciách je často rada provokatívna, energická a sexuálne dráždivá, podobne ako súčasné predstaviteľky zahraničnej pop kultúry, od ktorých čerpá inšpiráciu. 

 

CRULEA DEVIL

CruLeaDevil je študentkou herectva na akadémii umení, venuje sa tancu, športu, zaujíma sa o barmanstvo (“hlavne” degustácii)a okrem toho aj práci s deťmi, vďaka čomu može otvárať nové témy potrebné riešenia. CruLea nie je len to čo hovorí jej meno, je to žena pre všetko. Nemáš veľký chlpatý kabát? Zoženie to. Potrebuješ pomôcť s choreografiou? Som tu pre teba. Jedným slovom by sa opísala ako bordelmama. 

 

ERROR FATALE

Stageové meno Error Fatale je príznačné pre jej debutové vystúpenie na Newbies Show @bratislavaburlesque, keď si v závere svojho actu omylom vystrelila konfety do rozkroku. 

Pracovné názvy niektorých jej čísel: Ježišov popol, roboš, OVBák. 

Keby Gizka Oňová robila burlesque, vyzeralo by to nejak takto.
 

AREJKO

Arejko sa väčšinu svojho života venoval divadlu, no teraz si od neho dáva trochu oddych a venuje sa skôr práci v zákulisí. V dragu vystupoval len veľmi krátko - s maminými šatkami okolo hlavy tancujúc pred televízorom na koncert Spice Girls keď mal 4 roky. Tejto kariéry sa síce nedržal aktívne, no stále je veľkým fanúšikom dragu a Drag Race. Jeho životným cieľom je stať sa majstrom sveta v Pokémonoch, pričom jeho kariérnym vzorom je James z Raketového tímu. Na QueerTime show ho dosiaľ nikdy nikto neuviedol, pretože ich (takmer) všetky moderoval (a občas aj zaspieval nejakú tú Britániu Spýrsovú).
 

KASSANDRA 

Kassandra je vedúca folklórneho rómskeho súboru Bibachtali šejorenca, Súkromná pracovníčka na toaletách klubu Loft Detva a taktiež aj zakladateľka hudobneho dua Mc Erik & Barbara. Je známa najmä svojim servírovanim pičky a jej autobiografiou “Kassandra: Druhý príchod Ježiša Krista.”

 

VOJTÍK

Vojtík je mladý umelec z Detvy. Singlom Detviansky sen z pripravovaného albumu na seba nedávno strhol pozornosť všetkých, ktorí aspoň trochu sledujú dianie na slovenskej hudobnej scéne. Nechajte sa ovládnuť melancholickými melódiami o dospievaní a vypočujte si, aké je to že žiť v detvianskom sne.


IVINITTY

Burlesque performerka, často označovaná ako chodiaci sex, známa svojim zvodným pohľadom. Všetci homosexuáli pri nej prehodnocujú svoju orientáciu no i napriek tomu je nočnou morou Anny Záborskej. 

Členka Bratislava Burlesque a po novom už aj House of Q, Ivinitty.

 

VSTUPENKY:

Vstupenka VIP 25€ 

-SEDENIE PRIAMO PRED STAGE 

-PROSECCO

-OBČERSTVENIE

-DARČEK 

-WELCOME DRINK

-FREE vstup na afterparty "PROJEKT BANSKA" URBAN SPOT

 

Vstupenka BASIC 17€ predpredaj

Vstupenka BASIC 19€ na mieste
 

Vstupenka BASIC Q support 35€ 

-zakúpením Q support vstupenky podporíte ďalšie fungovanie a projekty platformy QueerTime 

 

Upozornenie:
- V predstavení budú použité silné zvukové a svetelné efekty
- Explicitný obsah
- Nevhodné pre diváka mladšieho ako 15 rokov