Detail akcie
AZYL SHORTS 2023
Dátum 18. 10. 2023
do 21. 10. 2023
Čas 17:30
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

AZYL SHORTS, medzinárodný festival krátkeho filmu, sa už po tretíkrát uskutoční vo fyzickej podobe v Banskej Bystrici, tentokrát v jesennom termíne 18. – 21. októbra 2023.

Tešiť sa môžete na tie NAJLEPŠIE KRÁTKE FILMY z prestížnych filmových prehliadok:

Oscary
MFF v Cannes
MFF Benátky
MFF Karlove Vary

Tiež uvidíte kurátorsky zostavené “výberky” porotcov z krajín V4 v kinosále Múzea SNP. Ukrajinskú a iránsku kultúru prinesieme do CNK Záhrada v podobe nie len filmovej, ale aj gurmánskej. V programe máme zaradené filmy spred roku 1989 v spolupráci so Slovenským filmovým ústavom a aj program pre rodiny s deťmi v spolupráci s Fest Anča.

Dovzdelať sa zastav na Akadémií umení, kde sa budú konať masterclassy a počas celého týždňa tu tiež bude prebiehať filmársky workshop pre stredoškolákov pod vedením profesionálnych lektorov.

Slávnostný galavečer spojený s premietaním finálových filmov a odovzdávaním cien sa uskutoční počas posledného festivalového dňa, v sobotu 21. októbra, v Múzeu SNP.

Nezabudli sme ani na sprievodný program - príď sa zabaviť na skvelé koncerty, tematické párty či filmársky kvíz s Petrom Konečným. Čakať ťa budeme v Záhrade CNK a Urban spote!

Našu Best Of- ku si budeš po festivale môcť pozrieť na platforme dafilms.

Deti do 12 rokov majú vstup ZADARMO.

LÍSTKY UŽ V PREDAJI TU: https://tootoot.fm/sk/events/64ca61ca1b234e06c0427ab8 !
VIAC INFO O PROGRAME UŽ ČOSKORO!

Podujatie z verejných zdrojov podporil Audiovizuálny fond a Nadácia SPP.

 

ENG:
AZYL SHORTS - international short film festival will happen as physical event in Banská Bystrica for the third time, now in fall date from 18th to 21st October 2023.

You can look forward to BEST SHORT FILMS from prestigious film screenings:

Oscars
IFF Cannes
IFF Venice
IFF Karlove vary

Also, curatorially compiled selections by our jurors from V4 countries at the cinema of Museum SNP (Museum of Slovak National Uprising). We will bring the Ukrainian and Iranian culture into CNK Záhrada not only in the film form, but also as a gourmet one. We have included films from before year 1989 in our programme, thanks to our cooperation with Slovak Film Institute, and also section for families with kids, thanks to our cooperation with Fest Anča.

Stop by at the Academy of Arts where you can educate yourself at one of our masterclasses and all week there will be film workshop for highschool youth under guidance of our lectors - the film professionals.

The gala evening together with screening of the finalist films and awarding ceremony will happen on the last day of the festival, on Saturday 21st October, at the Museum SNP.

We haven't forgotten about side events - come and have a great time at wonderful concerts, thematic parties or film quiz with Peter Konečný. We will be waiting for you at CNK Záhrada and Urban Spot!

You will be able to watch our BEST OF after the festival at DAFilms platform.

Kids under 12 years go FREE.

TICKETS AVAILABLE HERE: https://tootoot.fm/sk/events/64ca61ca1b234e06c0427ab8 !

MORE INFO ABOUT OUR PROGRAMME SOON!

This event was financially supported by Audiovisual fund and Nadácia SPP.