Detail akcie
Closing perfo-party
Dátum 2. 9. 2023
Čas 20:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

❖︎ CLOSING perfo-party ❖︎

Príďte sa s nami rozlúčiť s Kre:Pí festivalom vo veľkom (veľkom!) štýle. Hudba, tanec, komunita, performativita, zvedavosť, otvorenosť, citlivosť...bude tam všetko. Všetko, čo máme radi a všetko, čo s vami chceme zdieľať.

PRIMA tančiareň sa o 20:00 plynule "preleje" do priestorov kaviarne KC Záhrada, kde spoločné zdieľanie priestoru nadviaže spoločným vrhnutím sa do víru perfo-party v rytme nastolenom slovenským tanečníkom Andrej Štepita. Andrej nás bude svojimi performatívnymi vstupmi držať na hrane viazanej a neviazanej zábavy za sprievodu hudby z dielne domácich mágov. Aby toho nebolo na vás málo, celá closing perfo-párty bude podfarbená nezameniteľnou prítomnosťou a prácou Nano vjs.

•••

❖︎ Motrogon (live analog absurd techno)
Motrogon je projekt dvoch banskobystrických DJov, ktorí sa rozhodli na chvíľu vystúpiť z komfortnej zóny mixpultov, playerov a osvedčených trackov.

Fat Fok má rád techno, rovný beat a prísne basové linky, Lukec drum’n’bass a melodické pasáže. Výsledkom je vlna nápadov, ktorá nenudí. Spojenie drum machine a niekoľkých syntetizátorov však prináša nielen voľnosť a kreativitu, ale aj záludné prekvapenia, preto je každá session špecifická, často improvizovaná a nikto nevie, ako to celé nakoniec dopadne. Analóg je analóg a počítač tu slúži len ako zvuková banka. Všetko ostatné naživo kontrolujú len (ne)šikovné ruky hudobníkov.

V rámci hesla “viac rúk – väčšia kontrola” sa na live session v rámci festivalu Krepí pridajú mladý talentovaný DJ Miňo Trenčan a klávesový mág Milan Zvada.

Motrogon absolvoval svetovú premiéru v marci 2023 po boku legendárneho Ventolina. Recenzie boli priaznivé, niekto skonštatoval, že “Ventolin má lepšiu hudbu, ale Motrogon zas lepšie texty” (poznámka: Motrogon zatiaľ texty piesní nemá).


2.9.2023 od 20:00 / kaviareň KC Záhrada + sála Z1

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.