Detail akcie
ENCOUNTERS
Dátum 1. 9. 2023
Čas 19:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Z iniciatívy Stana Dobáka a Jamie Lee - partnerov, manželov, tvorcov, rodičov, choreografov, tanečníkov, videoartistov - vznikol projekt Encounters.

❖︎ ENCOUNTERS ❖︎
/ LAB / performance /
Porjekt vznikol z potreby priestoru pre stretnutie bez nutnosti "tvorby" alebo hľadania výsledku, skúmajúc nové prístupy a uvažovanie o kreatívnom procese.
Encounters je multidisciplinárne laboratórium pre výskum, experimentovanie a tvorivú aktivitu, no najmä zvedavosť. Nástrojom pre toto skúmanie je fyzikalita, pohyb, telesnosť, tanec. Kreatívne laboratórium sa bude zameriavať na procesy, ktorými naše telo prechádza počas fyzickej, pohybovej aktivity až do vyčerpania, kedy myseľ stráca kontrolu a telo prechádza do iného stavu bytia. Pozornosť bude detailne zameraná na telo, svaly, kĺby, telesnú teplotu, srdcovú frekvenciu a možnosť ako sa dopracovať k zmenenému stavu bytia, podobnému tranzu, prostredníctvom pohybovej a tanečnej aktivity.
Všetky stratégie tohto procesu môžete využiť v každodennom živote ako svoju "osobnú fyzickú katarziu" aby ste sa uvoľnili od napätia, emocionálnych poryvov, strachov a všetkého, čo narúša pohodu života.

Encounters je otvorený pre všetky vekové kategórie, bez ohľadu na profesné pozadie či pohybové schopnosti, pre všetkých, ktorí majú čas a priestor na pár dní skúmania vlastnej fyzikality a možností, ktoré nám poskytuje. Je to "stretnutie", ktoré nevyžaduje výsledky, iba zvedavosť a chuť.

Proces bude sprevádzať hudobník a light designér, ktorí budú podporovať atmosféru tohto stretnutia.

• ENCOUNTERS lab sa bude konať v dňoch 29.8. - 1.8. (10:00 - 13:00) ako súčasť festivalu a vyvrcholí "stretnutím" počas festivalového piatku o 19:00 v priestoroch KC Záhrada. •


Ak máte chuť zapojiť sa, stále sa môžete prihlásiť emailom na adresu: kristina.chmelikova@gmail.com

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.