Detail akcie
Záhradná Xmas party feat. NIRVANA Unplugged
Dátum 21. 12. 2023
Čas 19:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Rok sa chýli ku koncu a to znamená, že v Záhrade si dáme našu tradičnú vianočnú žúrku! A tentokrát sa naozaj máte na čo tešiť!

V Záhrade sa pokúsime navodiť atmosféru deväťdesiatok. Zaspomíname si na časy bez internetu, mobilov, kedy sa nám žilo ľahšie v sladkej nevedomosti. Spice Girls, Alfa, tamagoči ani macarenu však nečakajte. 

V novembri roku 1993 sa na MTV vysielal akustický koncert “MTV Unplugged in New York”, kde grunge kapela NIRVANA zahrala zopár svojich piesní a nejaké tie covery. O rok neskôr kapela tento koncert vydala ako samostatný album. V roku 1995 zaň Nirvana získala ocenenie Grammy za najlepší alternatívny album. Neskôr vyšlo aj DVD a tento nadčasový počin je dnes už kultom. 

Príďte sa pozrieť do Záhrady, kde budete môcť na vlastnej koži zažiť interpretáciu tohto ikonického koncertu kapelou Nirvana Unplugged z Nitry! Nebude chýbať ani Come as you are, About a Girl, Where Did You Sleep Last Night… skrátka, všetkým fanúšikom 90’s hudby dôverne známe skladby. To si nesmieš nechať ujsť! 

spev: Michal Cabala
gitara: Tibor Seidl, Peter Slamečka
basa: Michal Lužák
violončelo: Martina Uhrinová
bicie: Richard Labovský

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.