Detail akcie
Ľahká Múza /40 rokov Tour/ + Kvaskova
Dátum 27. 4. 2024
Čas 19:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Ľahká Múza je legenda slovenskej nezávislej scény, ktorá v tomto roku oslavuje 40 rokov od vzniku kapely. Počas štyroch dekád aktívneho pôsobenia kapela vydala desať albumov z toho tri u zahraničných vydavateľov, vystúpila na významných európskych festivaloch a klubových scénach po boku zásadných svetových mien žánru darkwave a synthwave. Napriek tomu je pre slovenského poslucháča stále takmer neznáma. A to treba zmeniť. V Záhrade sa Ľahká Múza predstaví v plnej sile a s novým koncertným programom. Zaznejú aj skladby z aktuálne vydávaného albumu Piesne Ticha, ktorý vyjde v máji v slovenskom vydavateľstve Hevhetia.

Špeciálnym hosťom večera bude speváčka a herečka Zdenka Kvasková, vystupujúca pod umeleckým menom Kvaskova. Pred pár týždňami vydala pozoruhodný album Odmäk, ktorý vznikal vo vlaku na trati Bratislava - Prešov a späť a v domácom štúdiu počas uplynulých dvoch rokov. V Záhrade si Kvaskova zahrá už po druhý krát. Pred pár rokmi však musel byť tento koncert len v online verzii, preto si to tentokrát spoločne vynahradíme naživo.

Veríme, že si nenecháte ujsť tento výnimočný hudobný večer, ktorý opäť presvedčí, že slovenská alternatívna scéna stále ponúka skvelé zážitky.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.