Predstavenie fyzického divadla je reflexiou jednosmerného štrukturálneho systému, podľa ktorého sa spoločnosť orientuje. Poukazuje na jej paradoxnú morálku, mocenské hry a stratu orientácie, keď sa táto štruktúra stratí.
Ingrediencie:
- 2 performerky a 2 performeri
- 35 štvorcov
- 1 Eva
- 1 Dorota
- Kompozícia
- Červená čiapočka
- Trošku salsy
- Hierarchia
- Naľavo a napravo
- Niečo špeciálne
- Zmysel života
Choreografia a Réžia / Manuel Ronda
Performancia / Miriam Budzáková, Silvia Sviteková, Matúš Szeghö, Andrej Štepita
Hudba / Eva Sajanová
Svetlá, Scéna, Kostýmy / Dorota Volfová
Ilustrácie / Manuel Ronda
Vizuál / Matúš Szeghö
Produkcia / Tanečno o.z.
Fotografie / Marek Jančúch
MANUEL RONDA / Taliansko
Vyštudoval priemyselný dizajn na univerzite architektúry v Janove a školu moderného tanečného divadla v Amsterdame. Celosvetovo pôsobí ako tanečník, performer a herec - spolupracuje s významnými umelcami a zoskupeniami (UltimaVez/Wim Vandekeybus, Rootlesroots/Kapatenea-Fruček, Andre Gingras, Frederic Flamand, Tasya Krougovykh/Pussy Riot...), dramaturgicky asistuje choreografke Elene Fokine a pôsobí ako herec v detskom divadle Teatro del Piccione. Jeho sólo "El Gran Salto" malo premiéru v Tijuane, Mexiku v roku 2019 a momentálne celosvetovo túruje a súčasne vedie workshopy.
Kolektív TANEČNO
Občianske združenie Tanečno je združenie mladých ľudí pôsobiacich v oblasti umenia, kultúry a komunitného organizovania, ktoré sa venuje najmä aktivitám rozvíjajúcim tanečné umenie v oravskom regióne. Celoročné aktivity sa odvíjajú najmä od organizácie Oravského festivalu tanca a pohybu - Tanečno, ktorý má za sebou šesť úspešných ročníkov. Na tomto multižánrovom festivale sa v rámci tanečných workshopov a predstavení od roku 2017 predstavili viaceré významné tanečné diela a osobnosti. Tanečný festival v oravskom regióne slávil veľký úspech medzi verejnosťou, ako aj študentmi a nadšencami tanečného umenia všetkých vekových kategórií. Medzi zámery občianskeho združenia patrí rozvoj, vytváranie a zachovanie kultúrnych hodnôt a podpora vzdelávania v oblasti kultúry a umenia, primárne v oblasti súčasného tanca najmä v oravskom regióne.
Tieto zámery združenie napĺňa aj vytváraním celoročných umeleckých a edukačných aktivít v regióne. Nakoľko sú medzi členmi združenia aj predstavitelia najmladšej generácie nezávislých tvorcov/tvorkýň a interpretov súčasného tanca, kolektív organizátorov sa zameriava aj na autorskú tvorbu, ktorá je úzko spätá s ostatnými aktivitami členov združenia. Združenie tak pôsobí aj ako tvorcovský a performatívny kolektív (Passing/station, The Urge, YOLT, Antrophos Anthem, Gentle man, Na hlásku, Be off...)
Členovia v rámci aktivít združenia zúručujú skúsenosti nadobudnuté počas umeleckých štúdií (SEAD Salzburg, MUK Wien, University of Stavanger, VŠMU...) a sú súčasťou viacerých umeleckých zoskupení a inštitúcií (Farma v Jeskyni, MimoOs, Artemporis...).
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.