Detail akcie
Marián Slávka /Vláska2
Dátum 11. 8. 2021
Čas 20:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Mariána Slávku môžu fanúšikovia poznať ako bubeníka a klaviristu z kapiel Longital, IMT Smile, Sounds Like This, Talent Transport či skupiny Doroty Nvotovej. V roku 2017 zaujal nápaditým autorským debutom vLáska. Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou teraz rozvíja ďalej na albume Vláska 2, ktorý vychádza vo vydavateľstve Slnko Records.

 

Základ nahrávky Vláska 2, ktorá obsahuje osem nových skladieb, vznikol ešte pred pár rokmi na koncerte Longitalu v Brne, keď pred jednou z pesničiek zo seba Marián Slávka na pódiu vychrlil improvizované klavírne intro. Inštrumentálnu tému si vtedy zapamätal a teraz ju použil ako hlavný motív, ktorý sa prelína, moduluje a znie v rozličných tóninách naprieč celým novým albumom. Niečo ako sonáty po modernom zásahu producenta.

"Najskôr som doma nahral klávesy. Približne 25 minút klavírnej hudby. Potom som to poslal Susedovi (producentovi) a on mi určil tempo, do ktorého som v štúdiu nahral bicie, nevediac, čo do ktorej skladby použije. Celá nahrávka je kolážou rôznych spôsobov, akými v dnešnej dobe hudobník môže fungovať. Mňa osobne to veľmi bavilo," hovorí bubeník, klavirista, skladateľ a spevák

"Príďte precítiť kombináciu dvoch chutí vLásky, v Záhrade, kde sme ju prvý krát uviedli v koncertnej podobe. Veríme, že v nej bude zas pokracovať. 

Prvá klubová verzia nového koncertného programu, na ktorú Vás pozývajú dvaja susedia so Šencmajstrom vštkých káv". 

/Marián Slávka/