Nahrávam Udalosti

ANTÉNA / Mapovanie kultúrnych centier a technická dokumentácia

 • Workshop s názvom Mapovanie kultúrnych centier a technická dokumentácia je úvodom k sérii workshopov, ktoré sa budú konať v nasledujúcich mesiacoch v rôznych slovenských kultúrnych centrách, ktoré sú súčasťou siete Anténa. Zaujímajú nás hlavne rozdiely medzi jednotlivými kultúrnymi centrami a všetky možnosti, ako môžme tieto rozlišnosti popísať a zaznamenať do technickej dokumentácie, ktorá je dôležitým nástrojom pri hosťovaní umeleckých skupín ale i pri touringu, preto je tento workshop určený nielen pre technikov a produkčných, hosťujúcich umelcov prietorov a divadiel, ale taktiež pre divadelné a umelecké skupiny, ktoré sú často na cestách.
 • Pôjdeme naozaj do detailov a mimo spracovania dokumentácie kultúrneho centra Záhrada sa budeme venovať trom základným témam:
   • – Čo by prevádzkovateľ kultúrneho centra mal vedieť o svojom priestore a ktoré informácie by nemal zatajiť? Aké sú silné a slabé stránky priestoru a čo všetko by mala obsahovať technická dokumentácia tohto miesta?
   • – Ako evidovať a revidovať technické vybavenie priestoru od drobného materialu až po drahú techniku?
   – Ako dobre a efektívne naplánovať prípravné práce vrámci rôznorodých eventov a ako komunikovať dispozície priestoru s nastupujúcim hosťujúcim umelcom či rezidentom?

   

 • Mimo hlavnú tému workshopu nás lektor Lukáš Valiska poinformuje o bezpečnosti práce, názvosloví, revíziách, time managemente, organizácii priestoru…

  Lukáš Valiska študoval telekomunikácie a elektrotechniku. Pracoval ako osvetľovač a neskôr bol šéfom svetiel v divadle Na zábradlí a v Švandově divadle. Úzko spolupracoval na množstve divadelných projektoch, kde navrhoval technické riešenia alebo svetelný dizaj. Aj keď v súčasnej dobe úzko spolupracuje s firmou WD-Lux a technicky rieši široké spektrum rôznorodých eventov, stále je verný súboru Buchty a loutky, s ktorými pripravuje nové predstavenia a touruje nielen v Čechách. Medzi jeho záľuby patrí fotografia, výpočtová technika, hudba, technická literatúra, divadlo a cestovanie.

  Lektor: Lukáš Valiska
  Termín:
  8. – 10. 11. 2018 (začiatok v štvrtok o 17:00, koniec v sobotu o 18:00)
  Miesto: Záhrada CNK, Banská Bystrica
  Poplatok za workshop: 40,- / 30,- €, členovia siete Anténa bez poplatku.
  Workshop je určený pre technikov, študentov architektúry, scénografov, divadelné súbory, technickú produkciu i produkčných.
  Prihlasovanie na katka@stanica.sk – kapacita obmedzená.
  Bližšie informácia po prihlásení.

  www.antenanet.sk
  www.zahradacnk.sk

08 november
štvrtok, 05:00 pm - 07:00 pm

Detaily

 • Začiatok:
  08. novembra, 05:00 pm
 • Koniec:
  10. novembra, 07:00 pm
 • Kategória:
 • Miesto konania:

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.