Nahrávam Udalosti

Cestou necestou v Banskej Bystrici

Skialpová expedícia Miroslava Peťa v Peru, cyklistický extrém – 4000km pretek NC4K cez Európu až na NorthCape, československá expedícia na dvoch Patroloch až do Maroka a pre vyznávačov totálnej divočiny je pripravená Kamčatka, ale aj ľadové Grónsko. Po prvýkrát sa so svojou prednáškou v Záhrade CNK predstaví aj spoluorganizátor festivalu – Milan HANO!

utorok 22/1

18:00 Michal Mihál a Natália Luptáková – Československá Expedícia Maroko na dvoch Patroloch 2018
O tom ako 7 členná posádka na dvoch starých Patroloch prešla Maroko. Výstup na najvyšší vrch Arabského sveta. Preplnené úzke uličky starých miest, ale aj o tom, ako sme kvôli rieke nemohli prejsť Saharu.

19:25 Peter Droba – V krajine ľadových obrov – Grónsko
Morom a horami južného Grónska – rozprávanie, fotografie a film o dvojmesačnom pobyte v divočine uprostred fjordov, hôr a ľadovcov.

20:45 Miroslav Peťo – Ski the World – PERU 2018
Počas prezentácie zavítame za skialpinizmom do Peru, konkrétne do pohoria Cordillera Blanca, ktoré sa týči nad mestom Huaráz a ktoré domáci hrdo nazývajú najvyšším tropickým pohorím na svete. Miro Peťo spolu s kamarátmi Robom Vrlákom, Tiborom Hromádkom a Ivanom Kravjanským pôsobili v tejto oblasti v máji 2018 a okrem iného sa im podarilo vystúpiť a zlyžovať ikonickú horu Artensonraju (6025 m). Popri skialpovo-horolezeckých potulkách mali dostatok času aj na spoznávanie farebnej kultúry ľudí v Huaráze, takže nielen o horách bude ich multimediálna prezentácia…

Expedícia bola podporená z Expedičného fondu OZ Cestou necestou.

streda 22/1

18:00 Slavomír Pačuta – Kamčatka
Krajina ohňa a ľadu. Miesto, o ktorom ani samotní Rusi veľa nevedia. Bez cestovky, bez sprievodcu, iba s palcom hore v tesnom kontakte s domácimi obyvateľmi na poloostrove vzdialenom 10 časových pásiem.
WEB

19:25 Milan Hano – Juhovýchodná Ázia – V tieni minulosti
„V akom nádherne fungujúcom svete sme sa to ocitli? Hovorím moje prvé dojmy mojej priateľke – Lenke na letisku v Bangkoku po 3 a pol mesiaci masochizmu v Indii.“ To som ešte netušil, že náš výlet sa pretiahne o neplánované 3 mesiace, pričom by mi ani vo sne nenapadlo, že v Kambodži budeme pozorovať koraly a fosforeskujúci planktón, uvidím šokujúce zverstvá Červených Kmérov, v budhistickom komunizme menom Laos sa stratíme v džungli bez sprievodcu, 8 hodinová plavba po Mekongu môže byť tak šialene dlhá a skoro ma zašlapí slonia mamina, keď jej fotím potomka na miestnom festivale. Vietnam – ľadová káva a poriadne silná so zeleným čajom na zapitie! Ho Či minova horská cesta zo Saigonu do Hanoja na poddimenzovanej motorke vo dvoch a plne naložení – zvládne to motorka, alebo my? A na záver? Kto by si nevychutnal národný park Cat Ba aj s malou plavbou na kajaku cez plávajúce rybárske dediny na otvorenom mori…len pozor na vlny!

20:50 Jan Kostaa – Cyklistický ultramaratón NC4K
Jeden kontinent, sedem krajín, 4000 km sólo jazdy bez podpory, cieľ 700 km za polárnym kruhom. To je ultramaratón NorthCape 4000. Jan Kostaa z Banskej Bystrice je finisher tejto masochistickej udalosti. Dal to za 15 dní, 10 hodín a 42 minút.

VSTUPNÉ:
– 6€ predpredaj na 1 deň
– 7€ vstupné na mieste na 1 deň (podľa kapacity)
– 11€ predpredaj na 2 dni
– 12€ vstupné na 2 dni na mieste (podľa kapacity)

22 január
utorok, 06:00 pm - 10:00 pm

Detaily

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.