Loading Udalosti

Cestou necestou v Banskej Bystrici

cestovateľský festival
#transibírska magistrála #prvý Slovák na „Pacific Crest Trail“  #Panama

17:45 Lenka Siváková – 1000 km od Moskvy a ďalej
Lenku teší, keď je prostredie plné kontrastov a kultúrne rozdiely citeľné. Precestovala vyspelý západ, ale za najkrajší považuje tradičný východ. Spoznávanie je dlhodobý proces a preto sa Lenka rozhodla stráviť 9 mesiacov učením angličtiny v malom meste uprostred Ruskej tajgy, kde zima trvá pol roka a cesta do najbližšieho veľkomesta 14 hodín. Ako sa žije v skutočnom Rusku a ako prejsť Transibírsku magistrálu čo najlepšie a lacno sa dozviete na jej prednáške.
http://packandgo.org/

18:45 – 19:10 prestávka (WorkShop AKROJOGY)

19:10 Michal Hertlík – Panama
Cestovateľská prezentácia o krajine mnohých tvárí. Množstvo prírodných krás, malebné miesta, nádych exotiky, nečakané dobrodružstvá, mix všetkých kultúr, indiánske kmene, panenská príroda a tropický dažďový prales. Určite Vás nadchla aspoň jedna z týchto vecí, tak príďte na prednášku o tejto stredoamerickej perle a dozviete sa omnoho viac od cestovateľa a fotografa Michala Hertlíka, ktorý sprevádza aj pre CK Victory travel.
www.victorytravel.sk
https://www.facebook.com/michalhertliktravellerphotographer/

20:10 – 20:30 prestávka (WorkShop AKROJOGY)

20:30 Miloslav Daníšek
PACIFIC CREST TRAIL 2017 – 4.260km pešo z Mexika do Kanady, california-oregon-washington, 174 dní, okolo 5 mil. krokov, 4 páry topánok, -15 až +42C, aj zubná kefka je príliš tažká, piesok, ľad, oheň, komáre… bolesť, strach, eufória, depresia, radosť, osamelosť, slzy, smrť, brufen, rešpekt … “do you love your tent” ?” Hiker-box, trail-magic, trail-angels, trail family, st. mcdonald” … 1. Slovák v histórii, Pavel & Milo – Frýdek-Místek & Žilina…

WorkShop AKROJOGY: Akrojoga v sebe prepája hlbšie vnímanie vďaka joge, hravosť a energiu akrobacie, komunikáciu pohybom a liečivý dotyk terapeutických masáží. Počas prestávok alebo aj mimo nich sa môžete prísť ponaťahovať vonku na tráve a vidieť, vyskúšať, naučiť sa aké to je lietať a zdvíhať druhú osobu do vzduchu bezpečne, s dôverou a hravo.

13 jún
streda, 05:45 pm - 10:00 pm

Detaily