Loading Udalosti

Cestovateľský festival Cestou necestou v Banskej Bystrici

cestou-necestou-2018-03

Cestovateľský festival Cestou necestou v Banskej Bystrici.

V Záhrade sa predstaví Slávek z Česka, ktorý prestopoval, dobrovolníčil a pobudol pol roka v 14 krajinách Afriky, na starom Land Roveri sa prevezieme až do Pamíru, navštívime šamana v Nepále, ocitneme sa v komunizme menom Severná Kórea a v africkej Keni budeme sadiť stromčeky, no presvedčíme sa aj o tom, že bicyklovaním sa dá aj zarábať.

14:00 Juraj Jamrich – Cestovať a zarábať si bicyklovaním
Ako skombinovať poznávanie sveta so zarábaním si? Za posledné tri roky som si vyskúšal, aké je to plaviť sa po svetových oceánoch, bicyklovať sa v prímorských dovolenkových oblastiach a dostávať za to zaplatené. Ako sa volá táto kombinácia? Cyklosprievodca na zaoceánskej lodi.

15:00 Martin Matuška – Ako som v Keni namiesto safari sadil stromčeky
Rozprávanie o tom, ako som sa last minute vydal na 2,5 týždňa do Kene bez akýchkoľvek plánov či očkovaní. A vrátil sa plný zážitkov a nových priateľstiev.

16:00 – 16:15 prestávka

16:15 Martin Trebuľa – Severná Kórea – komunistická krajina v područí dynastie Kimov
Náhľad do najizolovanejšieho štátu sveta, do krajiny, kde ľudia uctievajú dynastiu svojich vodcov ako polobohov a kde program každej návštevy zvonka je tak majstrovsky zinscenovaný, akoby celý národ dostal vopred daný scenár. Severná Kórea sa nedá porovnať s ničím z dnešnej doby, je to historický relikt z doby nedávnej, do ktorého sú prvky modernizácie vpúšťané vládnou garnitúrou veľmi selektívne, cesta sem je ako cesta časom.

17:15 Matej Cerulík – Nepálskymi horami za šamanskou kultúrou
Som mladý cestovateľ a profesionálny fotograf, ktorý sa minulý rok vybral na cestu zo Slovenska až do Nepálu, kde som svoju cestu zakončil zaujímavým výletom do hôr hľadať šamanov. V skratke: v Káthmandu som sa na odporúčanie spojil s lokálnym mladíkom, ktorý mi bol sprievodca, prekladateľ a vybrali sme sa na blind do nepoškvrnených zákutí Nepálu (podľa slov domácich som bol prvý biely, ktorého v týchto končinách videli). Po niekoľkých dňoch trekovania a rozprávania sa s domácimi sme mali šťastie. Našli sme šamana, s ktorým sme strávili 3 dni a tri noci plné rituálov.
https://www.facebook.com/Matej-Cerulik-Arts-1914167578812123/

18:15 – 18:30 prestávka

18:30 Michal Kubík, Ida Bohmová – Ako sa cestou z Gruzínska pozrieť na Pamír
Cez pamiatky, gýčové pláže a podzemné mestá za Čierne more do hôr Kaukazu, kde človek zistí že hranicami Európy život nekončí. Naprieč vyprahnutým a nepochopiteľne rozľahlým Kazachstanom do zeleného raja Kirgizska a takmer mŕtvych hor Tajikistánu. 25tisíc kilometrov v starom policajnom LandRoveri s pochybnou povesťou.
www.overland.sk
https://www.facebook.com/ibadvaja

19:30 – 19:40 prestávka

19:40 Slávek Král (CZ) – Afrika jinak – zažijte Afriku jak ji neznáte!
Půl roku stopování, dobrovolničení a kempování po 14ti zemích Afriky. Jak si stopnout letadlo, loď, policejní auto, koně nebo pašeráky drog? Jaky to je když vás obklíčí 200 slonů v safari? Jak náročný může být objet Mauritius na kole? Dobrovolničení na 7mi různých místech, spaní u Masajů, malárie a brutal lowcost cestování z důvodu poznání místních kultur zažijete přes video-přednášku, která vás namotivuje vyjet hned teď a poznat Svět.
www.slavekkral.cz
www.fb.me/slavektravelblog

21:10 Koniec programu

Vstupné:
– v predpredaji: 8 € na https://goo.gl/7Ae6mu
– na mieste: 10 € (podľa kapacity)
– Po 18:15: 5€ na mieste (podľa kapacity)

PARTNERI PODUJATIA:
Hlavný partner: www.victorytravel.sk
Hlavní medialni partneri: www.hiking.sk, www.outdoorfilmy.skwww.zamenej.sk, www.dobrodruh.sk, www.interez.sk, www.kadetade.comwww.startitup.sk, www.kamdomesta.sk, www.dnes24.sk

25 marec
nedeľa, 02:00 pm - 09:30 pm

Detaily

  • Začiatok:
    25. marca, 02:00 pm
  • Koniec:
    25. marca, 09:30 pm
  • Vstupné:
    5€ – 10€
  • Kategória: