Loading Udalosti

Cestovateľský festival Cestou necestou

cestou-necestou-oktober

Cestovateľský festival Cestou necestou opäť v Banskej Bystrici

17:00 Tomáš Minrik – El Camino es la Meta
Camino de Santiago alebo Svätojakubská púť je jednou z najvýznamnejších Európskych púti už po nieľkoko storočí. V roku 2016 som sa rozhodol vyskúšať si pôvodnú a najpopulárnšjiu trasu tejto púte s názvom Camino Francés. Počas 25 dní som peši prekonal takmer 1000 kilometrov, stretol množstvo zaujímavých ľudí a naučil sa toho dosť veľa aj o sebe.

17:45 Milada Konecna – Sama naprieč Južnou Amerikou
8 mesiacov, 7 krajín, zhruba 14 000 km precestovaných v autobusoch, 27 couchsurfing hosťujúcich a stovky úžasných a večne vysmiatych miestnych ľudí. Porozprávam Vám o čare Karibiku, kolumbijskom (aj peruánskom) Machu Picchu, o dobrodružstvách ekvádorskej Amazónii, o sandboardingu na peruánskom piesku, o tom ako som zápasila s nadmorskou výškou v Bolívii, ako aj o nehodách, ktoré sa mi prihodili takmer v každej krajine. No a v neposlednom rade Vám vyrozprávam, ako som sama žena precestovala Južnú Ameriku prevažne vďaka couchurfingu a prespávala u miestnych, úplne neznámych ľudí.

19:15 prestávka

19:45 Jaroslav Precuch – Rok túlania po Islande
Pracujúc v malej islandskej IT firme prešiel rok. Cestovanie krížom krážom krajinou s Islanďanom “za benzín” bol len začiatok. Pribudli prebdené noci kvôli odmene zvanej polárna žiara. Stopovanie po severe ostrova v zime.
Výstup na najvyšší bod Hvannadalshnúkur. Návšteva ľadových jaskýň. Sólo prechod najznámejším trekom Landmannalaugar -> Skógar. No i rôzne iné zákutia celej krajiny, precestované čo najviac šetrne pre peňaženku.
Ak Vás teda zaujíma ako je to s prácou a životom v krajine, či stopovaním, stanovaním, turistikou, pohľadom miestnych alebo ak chcete len navštíviť turistické a neturistické miesta, kľudne sa zastavte…

Vstupné:
6 € predpredaj (čoskoro)
7 € na mieste
4 € na mieste po 19:30 (ak kapacita dovolí)

Precestoval si niečo zaujímavé?
Prezentuj: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/prezentuj/

Rád by si pomáhal ako dobrovoľník?
Viac na: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/dobrovolnik/

Pozri si záznamy z festivalu a prihlás sa do odberu videí na:https://www.youtube.com/c/CestounecestouSk

22 október
nedeľa, 05:00 pm - 09:00 pm

Detaily