Loading Udalosti

Divadlo z Pasáže: Neprebudený/í

Zamotaná inscenácia o snoch a (ne)pochopení na motívy slávnej poviedky Martina Kukučína.

Venované všetkým Ondrášom a všetkým Lenovčanom.

Shhhhhhh, ccc ccc ccc ccc, kuku, kuku, kuku, ga-ga-ga-ga-ga-ga, bzzzzzz… Predstavte si lúku. Máte?

A na nej Ondráša Machuľu. Lenovského husára. Máte? Leží a sníva. O rytieroch, o drakoch o princeznách, o rozprávkových krajinách a príbehoch. Máte? A okolo hlavy mu bzučia muchy. Máte? Takto to celé začína.

Ale sny sa nesplnia samé. A často nevyhráva dobro nad zlom. Život je pomotaný. Niekedy si dokonca drak môže zobrať princeznú. A niekedy sa princezná nechce vydať za nikoho. A niekedy slová nie sú len zoskupenia samohlások a spoluhlások, ktoré jedným uchom vletia a druhým vyletia. A súcit a ľútosť nie sú to isté, čo empatia.

Takto to celé pokračuje. Ako to skončí? O tom rozhodnú herečky a herci z Divadla z Pasáže.

Výprava: Ivana Macková, Hudba: Matej Háasz, Anna Tomaštíková, Svetelný dizajn: Ján Čief, Zvukový dizajn: Dušan Ivan, Odborná spolupráca: Ľudmila Veverková, Peter Vrťo, Asistencia réžie: Eva Ogurčáková, Scenár a réžia: Monika Kováčová, Hrajú: Michal Daniš, Ján Kinčeš, Lucia Krajčiová, Miriam Kujanová, Lýdia Rybárová, Anna Tomaštíková, muchy, husi a iné zverstvo lúčne a dedinské., Výroba výpravy: Miroslava Zelníková, Produkcia: Matúš Petričko, Zuzana Javorská, Eva Ogurčáková

27 február
utorok, 07:00 pm - 08:30 pm

Detaily

  • Začiatok:
    27. februára, 07:00 pm
  • Koniec:
    27. februára, 08:30 pm
  • Vstupné:
    5€
  • Kategória: