Nahrávam Udalosti

Hamza Makhchoune: Crossing Eyes and Lands

Výstava fotografií dobrovoľníka z Maroka, ktorý dostal možnosť v rámci Európskej dobrovoľníckej služby programu Erasmus+ dokumentovať umelecký a komunitný program kultúrneho centra Záhrada v Banskej Bystrici. Avšak neušlo mu ani iné občianske, spoločenské a politické dianie na Slovensku. V júni 2018 v rámci projektu FREIRAUM dokumentoval cestu do Atén, ktorej účelom bolo spoznať ďalšiu podobu demokracie a nadviazať bližšiu spoluprácu s miestnym kolektívom kurátorov a umelcov z Temporary Academy of Arts (P.A.T.).

Hamza v rámci pobytu v Schengenskej zóne navštívil tiež ďalšie veľkomestá Európy (Krakow, Paríž, Amsterdam, Praha, Miláno). Zaznamenával krásu budov a architektúru, ročné obdobia, krajiny či portréty neviditeľných ľudí z ulice, ich príbehy. Popritom hmyz, včely a kvety.

Široký záber motívov je prirodzenou súčasťou objavovania autorovych perspektív a životných križovatiek. Každá fotografia je jedinečná, no dopracovať sa k nej niekedy znamenalo nafotiť ich priveľa, čo výber vždy sťažuje. Osobité vnímanie farebnosti fotkám dodáva ilúziu dokonalej sýtej maľby; viac než kompozíciou prekvapia ostrosťou, námetom či detailom. Mnohé z autorských fotografií majú silne výtvarný a dokumentačný charakter; iné možno označiť za experimentálne, vychádzajúce najmä z technických nastavení fotoaparátu, použitia dlhej expozície či vytrvalej post-produkcie.

10 december
pondelok, 04:00 pm - 06:00 pm

Detaily

  • Začiatok:
    10. decembra, 04:00 pm
  • Koniec:
    10. decembra, 06:00 pm
  • Kategória:
  • Miesto konania:

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.