Nahrávam Udalosti

Hrdinovia medzi nami v Banskej Bystrici – Xenofóbia

Kto sú Hrdinovia medzi nami? Ako môžeme na Slovensku prebudiť viac hrdinstva? Naším cieľom je podnietiť diskusiu o hrdinstve a rozvoji občianskeho vedomia a svedomia.

KDE SA V SLOVENSKEJ SPOLOČNOSTI BERÚ PREDSUDKY VOČI CUDZINCOM?

Historicky zakorenený strach z cudzieho sa osvedčil ako funkčný nástroj manipulácie s verejnosťou. Vo filme sledujeme ako politici využívajú atmosféru strachu a tiež to, ako mení mladá iránska komička predsudky a vlastné zlé skusenosti na vtipy.
“Slovensko je krajinou Slovákov. S výrokom súhlasilo 68% respondentov.”
(zdroj: Verejná mienka v oblasti pravicového extrémizmu, OSF 2012)

“Slovensko je do značnej miery xenofóbne. Vidíme to nielen v politike, ale aj v prejavoch ľudí na sociálnych sieťach. Podľa mňa je to trochu desivé, že sa až tak bojíme. A myslím, že je dôležité na to upozorňovať, ukazovať to, aby sme mali vôbec vôľu narábať s týmto naším strachom.” Barbora Sliepková, režisérka.

“HRDINOVIA MEDZI NAMI” je séria projekcií a diskusií pre školy aj verejnosť. Príďte sa pozrieť a diskutovať o hrdinstve s našimi filmovými hrdinami, režisérmi aj odborníkmi. Aj vy môžete prispieť k zmene.Zaujali nás príbehy osobnej odvahy ľudí, ktorí sa nebáli postaviť nekalým praktikám v školstve, zdravotníctve či verejnej správe. Na rozdiel od mlčiacej väčšiny títo ľudia zaujali postoj, a napriek nepriaznivým okolnostiam sa nevzdali. Stali sa pre nás inšpiráciou. Sú to hrdinovia medzi nami. Teraz sa s nimi môžete stretnúť a hovoriť o tom, ako svojím konaním môže každý z nás prispieť k zmene aktuálneho stavu spoločnosti.

Podujatie uvádzame v rámci festivalu ľudských práv, tolerancie a vzájomného porozumenia EMBARGO | FREIRAUM 2018. 
Viac informácii o programe: www.embargofestival.sk

12 december
streda, 06:00 pm - 09:00 pm

Detaily

  • Začiatok:
    12. decembra, 06:00 pm
  • Koniec:
    12. decembra, 09:00 pm
  • Kategória:
  • Miesto konania:

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.