Nahrávam Udalosti

[Lift up]: Sisa & Bardo / Clube de Esquiar

Bardo je nový projekt a rovnomenný album speváčky, textárky a skladateľky Sisy Feherovej a Vladka Mikláša, slovenského gitaristu, multiinštrumentalistu a skladateľa.

Skutočný výraz „bardo“ pochádza z Tibetskej knihy mŕtvych a predstavuje akýsi prechodný stav medzi smrťou a znovuzrodením. Bardo ponúka jemný a subtilný, ale zároveň aj veľmi naliehavý zážitok. Sisa a Vladko rozhodne kráčajú svojou hudobnou cestou a novú tvorbu stavajú na harmonicky zaujímavo navrstvených a špecificky zafarbených vokáloch, ku ktorým pridávajú silné a aktuálne poetické výpovede. Pre živé vystúpenia, ktoré majú krásnu meditatívnu ale i urgujúcu atmosféru, sa k tejto dvojici pripojili vynikajúci hudobníci z pražskej jazzovej a alternatívnej scény – Rasťo Uhrík na kontrabas, Petr Nohavica na bicie a Dan Hasalik na syntetizátor a gitaru.

CLUBE DE ESQUIAR
post-brazil
Clube de esquiar je post-rocková kapela s prvkami (brazílskeho) jazzu, ktorá má zvukom pre mnohých blízko ku Radiohead, Sigur rós či Cinematic Orchestra. Milton Nascimento, Nick Drake, Dežo Ursiny či Brad Mehldau sú však jej hlavné inšpirácie. Tvoria ju dvaja bratia – Jakub a Juraj Havlíkovci (gitara, bicie a spevy v portugalčine). Koncerty vždy dotvárajú živé projekcie vizuálneho umelca Mariana Vredíka. Pochádzajú z Banskej Bystrice a majú za sebou prvý album “Fernando Pessoa” s textami tohto lisabonského básnika. Momentálne sa čerstvo vrátili z Brazílie kde sa im podarilo odohrať niekoľko koncertov.

25 apríl
štvrtok, 07:00 pm - 10:00 pm

Detaily

 • Začiatok:
  25. apríla, 07:00 pm
 • Koniec:
  25. apríla, 10:00 pm
 • Vstupné:
  5€ - 7€
 • Kategória:
 • Miesto konania:
  sála Z1

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.