Nahrávam Udalosti

Neradikálne o radikalizácii mládeže: Kde sú hranice našej slobody?

V diskusii o potrebe rešpektu medzi ľuďmi a posilňovaní demokracie sa nevyhneme tomu, aby sme mali predstavu o tom, čo označujeme za radikálne či extrémistické, a v konečnom dôsledku ohrozujúce spoločnosť. Často počúvame o tom, že je správne a demokratické vyjadriť svoj názor na verejnosti. Avšak ako reagovať v prípadoch, keď cítime, že hranice slobody slova niekto práve prekročil? Správame sa zodpovedne a rešpektujúco k svojim názorovým oponentom aj v online priestore?

Žijeme v zrýchlenej dobe protikladov. Nielen na Slovensku dostávajú v rámci demokracie hlas vo verejnom priestore aj “nedemokrati”. Populisti zápasia o priazeň voličov skrz svoje postoje k menšinám, strašenie “gender ideológiou” alebo pravicový konzervativizmus, ktorý je vraj len reakciou na rozmáhajúci sa “extrémny ultraliberalizmus”. Ako sa v tom vyznať? Ako viesť dialóg o veciach, ktoré si vyžadujú viac než len “vlastný názor”? A ako to naučiť mladých ľudí?

Na tému kritického myslenia a prevencie radikalizmu u mladých ľudí sa budeme rozprávať s Jurajom Lizákom – riaditeľom Slovenského skautingu, Natáliou Pindrochovou – terénnou sociálnou pracovníčkou pre Mládež ulice; a Zuzanou Szabóovou – lektorkou programu neformálneho vzdelávania pre mládež Školy za demokraciu.

Moderuje: Rado Sloboda

Slovenský skauting, o.z.

 

09 december
pondelok, 06:00 pm - 08:00 pm

Detaily

  • Začiatok:
    09. decembra, 06:00 pm
  • Koniec:
    09. decembra, 08:00 pm
  • Kategória:
  • Miesto konania:
    sála Z1

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.