Nahrávam Udalosti

Odkrývanie 2019 — 40-roční o Nežnej / Homolová & Želežňák

Siedmy ročník podujatia venovaného odkazu Jána Langoša, ktorý patrí k zásadným osobnostiam novodovej histórie Slovensku.

Aktívny člen scény československého disentu a zakladateľ Ústavu pamäti národa v roku 2006 tragicky zahynul pri dopravnej autonehode. V roku 2013 mu bol v bystrickej Záhrade odhalený pomník Odkrývanie od Mateja a Karola Rosmányovcov.

Program siedmeho Odkrývania si pripomenie tridsiate výročie Nežnej revolúcie netradičnou diskusiou a koncertom pesničkárskej legendy, ktorá neodmysliteľne patrí k undergroundovej scéne, blízko spätej s Jánom Langošom.

18:30 — Literárna bašta, Lazovná ul. 19
Literárne disko: ŠTYRIDSAŤROČNÍ O NEŽNEJ
Ako vnímali udalosti v novembri 1989, keď boli ešte príliš mladí na to, aby sa ho aktívne zúčastnili? Čo dôležité pre nich nesie odkaz Nežnej revolúcie a čo sa ukázalo ako nesprávne? Kam sa posunula spoločnosť a dejatelia novembrých dní? Na tieto a ďalšie otázky budú odpovedať vedúce osobnosti dvoch mienkotvorných denníkov: Matúš Kostolný (šéfredaktor, Denník N) a Martin Hanus (zástupca šéfredaktora, Konzervatívny denník Postoj). Moderuje Rado Sloboda.

20:00 — Záhrada – Centrum nezávislej kultúry, Námestie SNP 16
Koncert: ZUZANA HOMOLOVÁ & MILOŚ ŽELEZŇÁK
Interpretácii ľudových balád sa Zuzana Homolová venuje desiatky rokov a stala sa synonymom tohto žánru na Slovensku. Spolu so svojimi hudobnými súputníkmi kladie dôraz na koncentrovaný výraz piesní a starých príbehov, v ktorých vytvárajú atmosféru výnimočnosti a provokujú k nonverbálnej komunikácii, overenej aj v inojazyčnom prostredí.

Vstup na podujatie je voľný!

Podujatia organizuje Záhrada – Centrum nezávislej kultúry a Literárna bašta, ktorých hlavných partnerom je Fond na podporu umenia.

15 jún
sobota, 05:00 pm - 10:00 pm

Detaily

  • Začiatok:
    15. júna, 05:00 pm
  • Koniec:
    15. júna, 10:00 pm
  • Kategória:
  • Miesto konania:
    sála Z1

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.