Nahrávam Udalosti

PERFORMATÍVNA SKÚSENOSŤ I. / Rytmické ticho

WORKSHOP NIE JE SPOPLATNENÝ!
jedinou podmienkou je účasť na celom workshope a participácia na verejnom výstupe
PRIHLASOVANIE do 21.4.2019

27. apríl
10,00 – 18,00 s obednou pauzou 13,00 – 14,30

28. apríl
10,00 – 14,00 s krátkou obednou pauzou
14,00 – 15,00 verejný výstup v exteriéroch CNK Záhrada

“Performatívne momenty nás v našich životoch vyzývajú a zaväzujú k zdieľanej skúsenosti.
To nám ponúka možnosť slobodne stretnúť samých seba a ostatných sviežim spôsobom.
Počas tohto workshopu budeme skúmať skupinové konanie pri vytváraní nehybnosti a následne odkrývať potenciál v nej ukrytý. Na základe môjho štúdia telesnej dôslednosti, úprimného odhaľovania a erotickej povahy tanca, budeme používať tanečné hry, aby sme aktivizovali našu zvedavosť a hravosť. Opätovným návratom k absurdite, krehkosti a upokojujúcim stavom nehybnosti, otestujeme plynutie času.” – Matthew Rogers

Workshop bude zakončený rozšírenou performatívnou skúsenosťou zdieľanou s kýmkoľvek, kto sa bude v čase verejného výstupu v CNK Záhrada nachádzať.

MATTHEW ROGERS (1978)
pochádza z regiónu Tidewater, Virginia. V roku 2002 ukončil tanečné štúdia na Virgina Commonwealth. V rokoch 2003 – 2011 pôsobil v New Yorku ako tanečník a pedagóg metódy Pilates. Najvýraznejšie sa uplatnil v piatich choroegrafiách vytvorených Tere O’Connorom.

Od roku 2012 cestuje naprieč strednou Európou ako tanečník na voľnej nohe. Dlhodobo spolupracuje s tanečníkmi/choreografmi Antje Pfundtner, Jenny Beyer, Chris Leuenberger a Jaro Viňarský. V roku 2015 premiéroval a túroval so svojou prvou choreograficku prácou,
a fragile son. V auguste 2016 Matthew spolu s Chrisom Leuenbergerom (Švajčiarsko) započali prácu na duete Desire & Descipline – kontinuálna štúdia prítomnosti erotiky v tanci. V súčasnosti má táto štúdia aj svoju javiskovú podobu.

Aktuálne účinkuje ako tanečník v predstavení Anny Aristarkhovej LUST, Petry Tejnorovej a kolektívu NOTHING SAD, Antje Pfundtnerovej ALLES AUF ANFANG, Marie Gourdainovej a zoskupenia tYhle Meduza a Jenny Beyerovej DEBUT.

27 apríl
sobota, -

Detaily

  • Začiatok:
    27. apríla,
  • Koniec:
    28. apríla,
  • Kategória:
  • Miesto konania:
    sála Z1

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.