Loading Udalosti

Pohybový workshop: Elegancia kvantovej fyziky

workshop-elegancia-kvantovej-fyziky

Lektori: Anna Sedlačková a Daniel Raček

Víkendový workshop zameraný na somatické spracovanie vybraných princípov kvantovej fyziky a ich využitie v oblasti tanca a pohybovej performancie.

Workshop je zameraný na skúmanie otvorených pohybových foriem s vybranými témami z kvantovej fyziky. Je určený všetkým so záujmom o pohyb a pohybové skúmanie. Je myslený ako praktické pokračovanie predstavenia Elegancia kvantového králika.

Lektori workshopu sú dlhoroční spolupracovníci v oblasti performance a pohybového skúmania Anna Sedlačková, certifikovaný BMC practitioner, performer a tanečný pedagóg a Dano Raček, tanečník, performer, improvizátor a tanečný pedagóg. Anka a Dano tiež zdieľajú fascináciu s prírodnými zákonmi a ich paralelami vo fyzickom pohybe. V minulosti sa obaja umelci ponorili do pohybového prieskumu/výskumu vedeckých tém z oblasti kvantovej fyziky a embryológie. V posledných rokoch sa ich spolupráca priamo zameriava na skúmanie otvorených pohybových foriem, v ktorých prepájajú pohybové improvizácie a hovorené slovo.

Ďalším dôležitým zdrojom ich vzájomného tvorivého výskumu je ich somatický prístup k pohybu. V somatickom prístupu je pohyb vytváraný zvnútra, dotýka sa ale aj odráža veľa rôznych aspektov fyziologických procesov prebiehajúcich v každom jednotlivcovi. Ponúka spôsoby, ako zdokonaliť rôzne úrovne vnímania prostredníctvom známych a tiež mnoho neznámych zmyslových “kanálov”.

Biografia lektorov:

Mgr. art. Anna Sedlačková ArtD., je pedagógom na Katedre tanečnej tvorby VŠMU a viac ako 20 rokov pôsobí v oblasti nezávislej scény súčasného tanca u nás a v zahraničí.

Mgr. art. Daniel Raček je hrdým absolventom matematicko-fyzikálnej fakulty UK v Bratislave a ako profesionálny tanečník pôsobí už viac ako 20 rokov. Za svoju prácu bol v roku 2006 ocenený cenou Philip Morris / Kvet baletu. Momentálne pôsobí v tanečných zoskupeniach v Nórsku, v Čechách a na Slovensku.

14 október
sobota, -

Detaily

  • Začiatok:
    14. októbra,
  • Koniec:
    15. októbra,
  • Kategória: