Nahrávam Udalosti

Spoločne proti nenávisti

Moderátor:
Mário Nicolini

Hostia:
Mohamad Safwan Hasna – Muslimský imám
Ondrej Prostredník – Evanjelický kňaz
Felix Mária – Katolícky kňaz a mních

Mnohé extrémistické skupiny využívajú náboženské slogany (napr. “za Boha a za národ”), aby získali legitimitu. Väčšina duchovných rôznych svetových náboženstiev však tieto hlasy odmieta. Diskusia má za cieľ poukázať na spoločné menovatele troch monoteistických náboženstiev, na ktorých možno budovať vnímavú a rozmanitú spoločnosť, s akcentom na toleranciu a úctu. Diskusiou sa organizátor snaží reflektovať eskalujúcu nenávisť voči všetkým iným a všetkému inému, čo častokrát pramení z neznalosti, strachu či sprostredkovaných stereotypných vzorcov.

Načrtneme hranice medzi politikou, náboženstvom a vierou, a venovať sa budeme aj ľudskoprávnym otázkam vo vzťahu k niektorým náboženským zvykom a pohľadom na manželstvo, sexualitu a výchovu. V kontexte demokracie a slobody slova budeme hovoriť o zobrazovaní náboženských symbolov a postáv, ich zneužívaní a znevažovaní vo verejnom priestore.

Diskusia sa uskutoční v rámci projektu „Spoločne proti nenávisti“, ktorý je realizovaný v rámci dotačného programu MS SR na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.

09 december
nedeľa, 05:00 pm - 08:00 pm

Detaily

  • Začiatok:
    09. decembra, 05:00 pm
  • Koniec:
    09. decembra, 08:00 pm
  • Kategória:
  • Miesto konania:

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.