Loading Udalosti

Stanislav Dobák, Jamie Lee a Ofer Smilansky (SK, AU-MY-CA, IL): ‘DIS-EASE’, Stanislav Dobák, Jamie Lee: DREAMS /filmy/

stanislav-dobak-dis-ease

premiéra

Umelecký tvar, pre ktorý východiskom je nikdy neutíchajúce masírovanie prirodzeného ľudského sklonu obávať sa. Telo vystavené strachu sa stáva zároveň jeho poslom. Znamená náznak odľahčenia v názve predstavenia aj možné sérum pre tento v súčasnosti už globálny neduh?

Strach je všadeprítomným podnetom v spoločnosti, v ktorej žijeme. Teror, infekcia prechádzajúca od jedného človeka ku druhému. Ide o podstatnú súčasť mechanizmu prežitia ukotvenú v našom tele. No život v neustálom strachu zaplavuje náš organizmus “hlodavými hormónmi”, môže poškodiť zdravie a ovplyvniť spôsob akým premýšľame a následne rozhodnutia, ktoré robíme. Očakávanie teroru ovplyvňuje naše správanie, vytvára nákazlivú bariéru pre schopnosť uvažovať zdravo. Emocionálna skúsenosť totiž premieňa našu osobnosť, temperament, náladu a môže vyústiť až do psychického vyčerpania.

Strach narastá a prosperuje ako živý organizmus. Telo sa tak stáva iným, pretože má schopnosť meniť formu a tvarovať sa nie vzhľadom na nás, ale vzhľadom na prostredie, v ktorom sme. A negatívne myšlienky uviaznu v labyrinte, ktorý sa ďalej šíri na druhých často krát bez toho, aby sme si to uvedomovali.

Vytvorili:
Jamie Lee, Ofer Smilansky, Stanislav Dobák

A collaboration between Ofer Smilansky, Jamie Lee and Stanislav Dobak. Experimenting with the Xth Sense a wearable technology created by Marco Donnarumma the performance is interlinked by a triangular structure of body, sound and light. The Xth Sense captures signals from the body such as sound of the muscles contracting, heartbeat, temperature and orientation.

16 február
piatok, 07:00 pm - 09:00 pm

Detaily

  • Začiatok:
    16. februára, 07:00 pm
  • Koniec:
    16. februára, 09:00 pm
  • Vstupné:
    5€ – 7€
  • Kategória: