Nahrávam Udalosti

Vianočný Punk v Záhrade

Chudáci ft. Milaň
Punková kapela z Banskej Bystrice.

The Wilderness
Najpreceňovanejšia kapela na Slovensku. To o sebe tvrdia oni sami. Samozrejme, že to nie je pravda. Trnavskí punkáči robia všetko s ľahkosťou a prirodzene, úprimne a v konečnom dôsledku veľmi správne.

Ještě jsme se nedohodli
Jedny z brnenských reprezentantov tzv. brnenskej novej vlny začali hrať už pred tridsiatimi rokmi a spôsobili značný rozruch. Nielen tým, že zhusta ignorovali byrokratické prekážky, ktorými si režim ponechával kontrolu nad tým, čo kto komu a ako hovorí, ale predovšetkým veľmi neobvyklým hudobným a textovým prejavom. Poukazuje sa na štýlovú spriaznenosť s muzikou amerického samorosta Cpt. Beefhearta (aj keď sama kapela tvrdí, že ho v začiatkoch vôbec nepoznala). Zjednodušene by sa dalo prehlásiť, že Ještě jsme se nedohodli geniálne využili hudobné diletantstvo ku zvýrazneniu kvalitných textov Karla Davida (taktiež basgitara a miestami spev), k tomu pridali vizuálny vnem “okvádrovaných slušných ľudí”, z vlastnej dielne pochádzajúce nástroje – a na svete bola kapela, na ktorú sa nedá zabudnúť.

Vydrapená Bužírka Punk System
Vydrapená Bužírka Punk System je skupina, ktorú založil Michal Kaščák, Štefan Kladivík a Marián Kováč. Skupina svojou produkciou nadväzuje na punkové zoskupenia sedemdesiatych rokov minulého storočia. Všetci členovia ostro odmietajú akékoľvek spájanie ich osôb s akýmikoľvek športmi. Dravé tóny gitary, valivá a dunivá basa, ohlušujúce bicie, hymnické refrény a drzé texty o zhubných následkoch športovania – to je len zlomok toho, čo toto podarené hudobné teleso poslucháčom ponúkne.

PANKÁČ: Štefan Kladivík – gitara, spev
KORZÁR: Marián Kováč – basa, spev
VAJCO: Michal Kaščák – bicie, spev

B-Complex
B-Complex, vlastným menom Matúš (Matia) Lenický, je slovenská drum and bassová DJ a producentka z Bratislavy. Svoju hudobnú kariéru začala v roku 1996 ako 12-ročná, keď ju zaujal hardcore, trance a psytrance. V roku 2008 ju objavil Tony Colman z Hospital Records. So svojím prvým hlavným vydaním skladby „Beautiful Lies“ sa dostala na kompiláciu Sick Music v júni 2009. „Beautiful Lies“ je považovaný za najznámejšiu skladbu. V roku 2016 získala ocenenie Radio Head Awards singel roka za Past Lessons For The Future f. Jan Werich.

Matia je otvorene bi-gender od roku 2015. Vyhlásila to na svojej Facebook stránke – týmto coming-outom chcela zvýšiť povedomie o transrodových ľuďoch. Otvorene podporuje práva LGBTI ľudí, napr. na Dúhovom Pride, no s podporou LGBTI hnutia začala ešte pred svojim coming-outom.

Punč varí DrSsc. Peter Petruf, vedúci katedry experimentálnej teológie UJPH.

Vstupné 9,00 €, punk aj punč v cene.

18 december
pondelok, 06:00 pm - 10:00 pm

Detaily

 • Začiatok:
  18. decembra, 06:00 pm
 • Koniec:
  18. decembra, 10:00 pm
 • Vstupné:
  9€
 • Kategória:
 • Miesto konania:

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.