Nahrávam Udalosti

Vojtěch Brtnický: Workshop tanečnej fotografie

Praktický workshop pre začínajúcich i pokročilých fotografov.

prihlasovanie: zahradacnk@gmail.com

Fotografovanie súčasného tanca je disciplína, ktorá se trochu líší od ostatných druhov divadelnej fotografie. Temnejšia, divokejšia, nepredpokladateľná. Vyžadujúca schopnosť adaptácie viac než kreativity. Workshop je vhodný ako pre začínajúcih amatérov s vlastnou DSLR, tak pre pokročilých užívateľov, ktorí majú záujem sa naučiť niečo viac o remesle, alebo si chcú vyskúšať skutočnú prácu v teréne.
Budeme dbať na prácu v manuálnom režime. Okrajovo sa budeme zaoberať exponometriou v kontrastných podmienkach, s ktorými sa inde než v divadle prakticky nestretnete. Budeme si vyberať. Nebudeme používat LCD ku kontrole výstupov. Budeme sa učiť sústrediť sa a dbať na to, aby sme nenarušovali priestor performerov, alebo dojmy divákov.
Podmienky účasti:
• vlastná digitálna zrkadlovka (DSLR).

Vojtěch Brtnický (CZ) vyštudoval Stredné odborné učiliště v Jihlavě, odbor fotografia v oblasti sa ďaľej vzdelával aj po absolutóriu. Špecializuje sA na reportážnu a divadelnú fotografiu. Fotografie ho už zaviedla do Mexika, Južnej Kórei, Laponska, Macedónie, Francúzska, Nemecka, Švajčiarska, Izraela alebo USA. Na svojom konte má radu samostatných i kolektívnych výstav.
V roku 2019 v spolupráci s Dočasnou Company realizuje interaktívnu výstavu tanečného a pohybového divadla Temporaliter.
V roku 2016 v spolupráci s Českým Centrom a Machol Shalem Dance House realizuje v Jeruzaleme výstavu tanečných fotografií Discovered.
V roku 2013 v spolupráci s Inštitútom umenia- Divadelným ústavom pripravil výstavu veľkoformátových fotografií súčasného tance s názvom Only Good Light. Už desiaty rok je oficiálnym fotografom festivalov TANEC PRAHA a Česká tanečná platforma.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

24 august
sobota, -

Detaily

  • Začiatok:
    24. augusta,
  • Koniec:
    25. augusta,
  • Kategória:
  • Miesto konania:
    sála Z2

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.