Kaviareň

"Miesto, kde si môžete vychutnať kávičku"

Od počiatku rekonštrukcie kultúrneho centra Záhrada sme sa vždy snažili umožniť aspoň minimálne pohodlie pre posedenie pred a po skončení daného podujatia. Podarilo sa nám vytvoriť miesto, kde si môžete, nie vždy v pokoji, vychutnať kávičku počas dňa, ale takisto stráviť aj zaujímavý večer. Kaviareň, a cez víkendy aj nočný bar, je neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho centra, ktoré sa pre vás aj nás stalo miestom stretávania, komunikácie, spoznávania a objavovania.

"Ovocná záhrada či verejná obývačka"

Najkrajšími obdobiami tohto priestoru sú jarné a letné mesiace, kedy sa všetko dianie premiestňuje do ovocnej záhrady, ktorá je prepojená s interiérom veľkorysým presklením, čo dodáva miestu čarovnú atmosféru.

Niekedy sa zdá, že kaviareň plní skôr funkciu akejsi „verejnej obývačky“, a noví návštevníci nemusia mať práve sympatie pre tento druh atmosféry. No je tomu tak práve preto, že chceme, aby tento priestor nebol len obyčajnou kaviarňou, ale miestom pre nevšedné i pokojné chvíle, kde môžete oddychovať, pracovať, zabávať sa, smiať sa, inšpirovať sa, alebo len tak byť.

Čo všetko sa vám tu môže stať?

– Môže vás oňuchať pes, lebo sme dog-friendly.
– Môže tu byť niekedy aj ticho, pretože v sále niekto tvorí umenie.
– Môže tu byť hluk a neporiadok, pretože sála sa pripravuje na večerné podujatie.
– Môže tu byť veľa detí, alebo na gauči sedieť kojaca matka, pretože sme kids-friendly.
– Môže tu byť veľa rôznych ľudí, pretože sa tu stretávajú rôzne komunity.
– Môžu tu byť rôzni ľudia, pretože si to mýlia s krčmou

… a môžete tu byť aj vy, pretože vás tu radi uvidíme!