Tretí ročník festivalu Punk v Záhrade opäť prinesie do Banskej Bystrice kvalitné mená česko-slovenskej punkovej scény. Už prvé dve kapely naznačujú, že tento rok trochu zrýchlime a pritvrdíme.
Zeměžluč je legendárna hc punková kapela z Brna. Jej vznik sa odhaduje okolo roku 1986, takže tento rok oslavuje štyridsiatku. Kapela odohrala stovky koncertov a festivalov v rámci celej Európy. Na konte má niekoľko albumov a okrem iného aj dve split EP spolu s Davovou Psychózou. Okrem hudby sa kapela vyznačuje aj kvalitnými textami a ešte lepšími koncertami.
Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ostravská kapela Degradace má už najlepšie časy za sebou. Opak je však pravdou. Rock’n’roll v ich podaní, ani v priebehu štvrťstoročia, nestratil mladícku energiu a radosť. Na Slovensku sa vyskytujú málokedy, preto sa tešíme, že prijali pozvanie do Záhrady.
Textár, skladateľ a multiinštrumentalista Denis Bango je v súčasnosti populárnejší pod menom Fvck_Kvlt. Znalci kvalitného undergroundu ho však poznajú z kapely The Wilderness. Kapela pôsobí od roku 2011 a stále patrí medzi to najlepšie, čo súčasný punk vyprodukoval. V textoch riešia kritiku spoločnosti, náboženstvo, filozofické úvahy, či morálne dilemy. Nesporná kvalita textov je v skladbách podporená surovým gitarovým zvukom a charakteristickým trnavským dialektom.
Sistem Erorr je hc punk kapela z Prešova a okrem názvu nemá žiadnu chybu. Priamočiare texty a chytľavé refrény, doplnené energickým prejavom kapely, vždy zaručujú kvalitný koncertný zážitok.
Program
17:30 vstup
18:00 Sistem Erorr
19:00 Degradace
20:00 Zeměžluč
21:00 The Wilderness
+421 907 628 127
Web and ticketing by Tootoot.fm & Lipputech.com
Poučenie k spracúvaniu osobných údajov
Instruction for the processing of personal data