Detail akcie
Koncert Manu Delago
Dátum 11. 6. 2022
Čas 20:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Všestranný umelec Manu Delago, pôvodom z rakúskeho Tirolska, je nielen jedným z najlepších svetových hráčov na hang (raritný švajčiarsky perkusný nástroj), ale aj inovátorom, ktorý dokáže citlivo skombinovať klasiku s elektronikou aj world music. Skladateľ a hráč na perkusie a bubny sa v posledných rokoch presadzuje aj ako textár. Vyštudoval hru na perkusie a neskôr pokračoval v štúdiu jazzových bicích na britskej Guildhall School of Music and Drama.

Hang je perkusný nástroj a kovové rezonancie, ktoré nástroj vydáva, sú jemné a dá sa nimi vyjadriť široká škála emócií podľa toho, ako sa naň hrá. Práve vďaka hangu sa Manu Delago stal osobitým muzikantom, ktorého si v ostatných rokoch pre spoluprácu, a to nielen v štúdiu, ale aj na koncertoch, vyhliadli mnohí svetoví umelci, ako napríklad islandská ikona Björk, soulová speváčka Joss Stone, či The Cinematic Orchestra.

Manu Delago nie je žiadnou neznámou ani pre slovenské publikum. Perkusionista a skladateľ sa tu ukázal viackrát, napríklad v roku 2015 vystúpil na troch rôznych domácich festivaloch (Pohoda, Konvergencie a Waves). V ostatných rokoch vydáva pravidelne štúdiové, či live nahrávky. Zatiaľ poslednou je Environ Me z roku 2021.

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.