Detail akcie
Koncert: Partnership Unlimited
Dátum 6. 6. 2022
Čas 19:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Partnership Unlimited vyráža na turné. Jedinečný projekt Oskara Rózsu a Ondreja Krajňáka bude mať zastávku aj v Záhrade.

Legendárna postava domácej hudobnej scény, basgitarista, skladateľ, dirigent a producent Oskar Rózsa, obnovuje unikátny projekt Partnership Unlimited. Na júnovom turné v klubovej atmosfére, sa predstaví ako komorné kvarteto s vynikajúcimi hudobnými partnermi - klaviristom Ondrejom Krajňákom, trubkárom Oskarom Törökom a bubeníkom Emilom Frátrikom.

Partnership Unlimited je projekt voľného zoskupenia hudobníkov, ktorého zrod siaha k bratislavským džezákom v roku 2009, neskôr boli skladby prearanžované pre sexteto, čo je zachytené na vynikajúcom živom CD z koncertu v bratislavskom Divadle Aréna. Júnové turné po piatich slovenských mestách prinesie premiéru nových autorských kompozícii Ondreja Krajňáka a Oskara Rózsu. Hudobní fajnšmekri sa môžu tešiť na fúziu netradičných jazzových prístupov, improvizačného umenia a hudobnej kreativity.

„Osobne cítim veľký potenciál v tejto zostave. Ako kvarteto máme dokonalú chémiu, fungujeme ako celok, ktorý má jednotný umelecký zámer. Tešíme sa vzájomnej inšpirácii - všetci vnímame hudbu, respektíve autentickú pôvodnú tvorbu, ako poslanie,“ vysvetľuje Oskar Rózsa.

Na obzore sú aj plány na realizáciu ďalšej nahrávky, či už štúdiovej, alebo záznam živého koncertu.

„Ak sa stále nájde skromné publikum ochotné zdielať s nami zážitok koncertného okamihu, budeme vďačne pokračovať vo svojej misii - prinášať do spoločného priestoru liečivú radosť z muziky.“

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Organizátorom podujatia je Dr.Horak s.r.o., Bratislava

Vstupenky: https://www.ticketportal.sk