Detail akcie
QueerTime #HalloweenEdition
Dátum 28. 10. 2022
Čas 20:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

QUEER TIME je programový formát, ktorý vznikol z iniciatívy Matúša Vraštiaka alias Chantall Licorne - miestnej drag queen zo zoskupenia House of Q. Ide o prvú show tohto druhu na Slovensku , ktorej cieľom je predstaviť rôzne podoby tohto umeleckého žánru a životného štýlu so všetkým, čo k tomu patrí. Čakajú Vás nápadité kostýmy, vtipné slovo i spev, tanec, účesy a líčenie, spontánnosť i manierizmus, paródia, lip-sync, divadlo aj ničím nedefinovaná performance.

V bohatej zostave sa predstavia začínajúce aj etablované umelkyne a umelci , ktorí búrajú stereotypy o rodovej identite, sexuálnej orientácii či hraniciach sebavyjadrenia. Všetky a všetci nadväzujú na inšpiratívny výrok priekopníčky umenia dragu – RuPaula, ktorý znie: „We're all born naked, everything else is drag.“ 

Príďte sa pozrieť zblízka na rozdiel medzi autenticitou a napodobňovaním, medzi osobnosťou a persónou, medzi maskulinitou a feminitou a všetkým tým, čo môžeme nájsť uprostred. Zaujíma Vás v čom spočíva podstata ne/viditeľnej identity a jej fyzických prejavov? Rôzne podoby dragu ako umeleckého žánru Vás určite nenechajú ľahostajnými voči rôznorodosti a širokému spektru možností, ako sa správať – prostredníctvom slova, hudby a pohybov, ktoré sú „väčšie než život sám“... A preto – zahoďte predsudky a stereotypy, čaká Vás večer plný prekvapení, výziev a hravosti v podobe vystúpení, ktoré sa čoskoro stanú legendárnymi!

Tentokrát s podtitulom #HalloweenEdition

 

LINE UP :

Luc Avedon ft. NØIR & EMEDI
Luc Avedon je režisér, tanečník a performer. Štýlu show dance sa venuje už od útleho detstva a aj napriek tomu, že ho naplno pohltila cesta filmára, láska k umeniu ho stále ťahá na “dosky, ktoré znamenajú svet”. Silu emócie príbehu a kreatívne nápady tak pretavuje nielen do scenárov a na plátna kín, ale aj do svojich vystúpení. Vtedy, keď sa človek za kamerou stáva hlavnou postavou, načiera do hĺbky ľudských emócií a chce ich s divákmi naplno spoločne prežiť.

Vo vystúpení sa predstavia profi tanečníci Noir Dance Company a tanečníci, herci a členovia štábu EMEDI productions.

 

MALIKA (CZ)
Malika je energetická, temná, punk, provokativní diva, často přirovnávaná k čarodějnicím, což ji vůbec nevadí, jelikož je. U její show určitě můžete čekat sexualní energii, vyjadření pocitů a emocí a často vyjadřuje odkaz v její perfomance, ale u ni nikdy nevíte co příjde, co můžete čekat je super show, pobavení a sexappeal.

 

OLIVER KUKLOVSKÝ
Oliver Kuklovský je úspešný fotograf a nováčik na queer scéne no aj napriek tomu teší publikum svojimi performance v ktorých vyjadruje nielen svoje pocity ale aj poukazuje na rôzne problémy dnešnej doby

 

CHANTALL LICORNE
Chantall je zakladateľkou platformy Queer Time a taktiež drag matkou zoskupenia House of Q. Vo svojich performance často pôsobí s kolegyňou Jasmine RichArt kde spoločne poukazujú na témy telesnosti, sexuality, politického a sociálneho diania. Jej vystúpenia bývajú provokatívne a majú u diváka zanechať nejaký odkaz. Taktiež sa venuje #fetishart a vizuálnemu umeniu.

 

JASMINE RICHART
Jasmine je členkou zoskupenia House of Q. Má za sebou mnohé vystúpenia v ktorých vyjadruje nie len svoje pocity a emócie ale aj dráždi oko diváka svojim sexepílom. Vo svojich performance strieda lips sinc, tanec ale aj ničím nedefinovanou performance pri ktorej núti diváka premýšľať nad jej odkazom. Svoju inšpiráciu hľadá najmä v pop kultúre predstaviteliek 21 storočia.

 

ALŽBETA BOBULOVÁ
Alzbeta sa venuje vizuálnemu umeniu, no jej vášňou je fotografia, v ktorej sa zaoberá jedinečnosťou ľudskej individuality, osobnosti a mysticity ukrytej v každej z bytosti, s ktorou tvorí. Okrem toho si jej srdce získala performance, skrz ňu vyjadruje svoj postoj k stereotypnému nastaveniu spoločnosti, jej vnímanie inakosti ako takej a tiež sexuality.

 

KASSANDRA
Kassandra je vedúca OZ Bokhale Muja v Detve,vedúca dievčenskeho tanečného spolku Lofťáčky,kandidátka na primátora mesta Detva a taktiež aj trénerka futbalové tímu MFKA Detva.Kassandra je to dievča čo nájdeš pri košoch fajčiť piko a je na to hrdá, Kassandra je to dievča čo sa dodnes dnes fotí na Retrice !

Na toulén už netreba kupovať handru, dám ti ju ja Voľte Kassandru !

 

CruLea Devil
CruLea je študentkou herectva na akadémii umení, venuje sa tancu, športu, zaujíma sa o barmanstvo (“hlavne” degustácii)a okrem toho aj práci s deťmi, vďaka čomu može otvárať nové témy potrebné riešenia. CruLea nie je len to čo hovorí jej meno, je to žena pre všetko. Nemáš veľký chlpatý kabát? Zoženie to. Potrebuješ pomôcť s choreografiou? Som tu pre teba. Jedným slovom by sa opísala ako bordelmama.

 

IVINITTY
Ivinitty je burlesque performerka, ktorá vyrástla pod krídlami Lotta Love v Bratislava Burlesque Academy. Vystupuje takmer tri roky a známa je svojim zvodným pohľadom a vianočkami, ktoré s láskou pečie pre svoje okolie (@this.is.calta). Okrem pečenia sa venuje sex positive platforme Lava (@bylavastudio), tvorbe obsahu na onlyfans a aktivizmu.

 

TRICK RICHARD
Trick Richard je 20 ročný začínajúci spevák známy najmä z platformy TikTok. Známy je okrem svojho hlasu aj vtipnými videami, tutoriálmi a výraznými farebnými make-up lookmi. Extravagantnosť a farebnosť nie je jeho koníček, ale poslanie. Herectvo, ktoré študuje sa veľmi odráža aj na jeho vystupovaní. Drama queen v živote – drama queen na pódiu. Veľké ambície, precíznosť a jasná vízia sú pojmy, ktoré ho pri rozdávaní neobišli.

 

Moderátor večera: Norbert Čabala

 

Vstupné:
Predpredaj: 15€
Na mieste: 18€
Na mieste študenti,ZŤP,dôchodcovia: 15€

Upozornenie:
-V predstavení budú použité silné zvukové a svetelné efekty
-Explicitný obsah
-Nevhodné pre diváka mladšieho ako 15 rokov

Podujatie je súčasťou iniciatívy Slovenská Tepláreň venovanej pamiatke Juraja a Matúša.