Detail akcie
Trochu "online" so Záhradou a FVLCRVM
Dátum 19. 12. 2020
Čas 19:00
Miesto tootoot.tv

Rok 2020 je rokom nepredvídateľných zmien na všetkých úrovniach. Jediné, čo zostáva rovnaké, je zvyšujúca sa rýchlosť týchto zmien, ktorých smer sa neustále mení… Rok 2020 akoby usporiadal veci nanovo, úplne do iného ne/poriadku. Nič nie je tak, ako sme si predstavovali či naplánovali. Slovo plánovať nadobudlo zvláštny tón. Veci, ktoré boli samozrejmosťou sa stali výnimočnými. 
Význam kultúrneho centra, priestoru, je naplnený vtedy, keď poskytuje možnosti pre stretávanie sa za rôznorodým účelom. Tento moment sa v tomto roku podarilo naplniť len sčasti a boli sme nútení presunúť sa do online priestoru. Náhodné stretnutia, interakcie diskutujúcich, pot umelcov, rezonancia bední počas koncertov a všetky možné „výsady“ offline života kultúrneho centra výrazne obmedzila pandémia. Záhrada žije „online“. Nie je to jednoduché. Je to podobné ako pozeranie televíznej relácie o varení. Viete, čo sa deje, aké prísady máte do jedla dať, ale necítite ho. Len vizuálny stimul nestačí.
V tomto čase sme každoročne zvykli organizovať Vianočný večierok, variť kapustnicu a užívať si s vami sviatočnú atmosféru. Neostalo nám nič iné, ako pokúsiť sa stretnúť online a priniesť vám kúsok Záhrady.
19. decembra od 19:00 Vás preto pozývame na predvianočnú Záhradnú komponovanú kontempláciu nad rokom 2020, ako aj nad vyhliadkami do budúcnosti. Spoločne si prejdeme udalosti a zážitky tohto roka - akési “Best of” zo záznamov, zaspomíname si a na záver si dáme obývačkový hudobný žúr s FVLCRVM priamo zo Záhrady.
Kľudne sa nahoďte, usaďte a prežite s nami spoločne atmosféru vianočného večierku!