Detail akcie
QueerTime #BirthdayEdition
Dátum 21. 4. 2023
Čas 19:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Véééľa šťaaastiaaa zdraaaviaaaaa….!

Ó áno, áno, je to tak! QueerTime bude sláviť ročné jubileum! A chystá sa ho osláviť naozaj vo veľkom štýle spolu s vami! Čakajú na vás opäť skvelé vystúpenia plné šokantných a veľkolepých momentov, oslavných ód a mnohých nečakaných prekvapení. No nie je to len QueerTime, ktorý oslávime - okrúhle životné jubileum oslávi aj samotná matka House of Q a jedna zo zakladateliek platformy - Chantall Licorne! Môžete sa teda tešiť na skutočne poriadnu, široko-ďaleko nevídanú šou! Pozvanie na túto špeciálnu edíciu QueerTime šou opäť prijali zvučné (a verným návštevníkom/návštevníčkam dobre známe) mená zo sveta slovenského dragu, burlesque a queer scény. Bude to naozaj show, aká tu ešte nebola!

Oslávte 1. rok platformy QueerTime spoločne s nami! A kupuj lístky čím skôr, nech kus torty zvýši aj Tebe!

Dress code: sparkles & glitter!

LINE UP :
LIQUID THE QUEEN

Liquid "Likvida" Ševčíková (za slobodna Püšpökyová ) je chaotická drag umelkyňa, bývalá bratislavčajka, bilančná účtovníčka, a rapperka z Veľkého Krtíša. Svoj veľmi hlboký, emotívny, a kultový singel "Som Funkčná" (ktorý ukradla Miss Petty, a radšej spievala aj za Slaytiiinu), ju dostal na rebríčky životom rovnako vydeptaných ľudí ako je ona sama. Priznáva, že nevie odkiaľ ešte berie toľko energie, no jedno je jasné: Na pódiu ti dá šou, pri ktorej nezaspíš! Na QueerTime síce nie je stálicou, no bola pri jeho zrodení, a je poctená vrátiť sa do tejto série All Stars: Kynceľová. Je pripravená to prísť znovu zlikvidovať.

CHANTALL LICORNE

Chantall Licorne je pseudonym, za ktorým sa skrýva vizuálny umelec Matúš Vraštiak. Chantall je zakladateľkou platformy QueerTime a je hlavou a (starou) matkou zoskupenia House of Q. Spolu s dcérou Jasmine sa na javisku dokonale dopĺňajú a v profesionálnej symbióze produkujú vystúpenia plné skrytých odkazov, zaujímavých myšlienok, ale aj humoru. Rada provokuje a vo svojich sólových performanciách často reaguje na aktuálne spoločenské, politické a kultúrne dianie. Jej špecifický look je inšpirovaný sexuálnymi fetišmi, čo je pomerne tabuizovaná téma, na ktorú rada poukazuje vo svojich aktoch a otvára tak divákovi širšie obzory ohľadom sebaprezentácie a vlastnej telesnosti.

JASMINE RICHART

Jasmine je na lokálnej drag scéne známou tvárou zoskupenia House of Q. Počas svojho pôsobenia od roku 2021 si prešla evolúciou a z pôvodne najmladšej členky housu sa už stihla stať matkou svojej vlastnej drag dcéry Kassandry (materskú dovolenku jej ale nepriznali, lebo jej dcéra bola už od pôrodu plnoletá). Lip sync a tanec je hlavným médiom, ktoré používa na stelesnenie svojich umeleckých predstáv a myšlienok. Vo svojich performanciách je často rada provokatívna, energická a sexuálne dráždivá, podobne ako súčasné predstaviteľky zahraničnej pop kultúry, od ktorých čerpá inšpiráciu.

CRULEA DEVIL

CruLeaDevil je študentkou herectva na akadémii umení, venuje sa tancu, športu, zaujíma sa o barmanstvo (“hlavne” degustácii)a okrem toho aj práci s deťmi, vďaka čomu može otvárať nové témy potrebné riešenia. CruLea nie je len to čo hovorí jej meno, je to žena pre všetko. Nemáš veľký chlpatý kabát? Zoženie to. Potrebuješ pomôcť s choreografiou? Som tu pre teba. Jedným slovom by sa opísala ako bordelmama.

OLIVER KUKLOVSKÝ

Oliver Kuklovský je úspešný fotograf, no nováčikom na queer scéne už dávno nie je. Svoje nadšenie pre lietadlá a cestovanie vo svojich performanciách síce neprezentuje, no je pravda, že občas to býva poriadny úlet do teplých krajín. A okrem toho, že ho môžete vidieť na javisku, je tiež dôležitou, prísnou a nekompromisnou pani produkčnou QueerTime shows!

ERROR FATALE

Stageové meno Error Fatale je príznačné pre jej debutové vystúpenie na Newbies Show @bratislavaburlesque, keď si v závere svojho actu omylom vystrelila konfety do rozkroku.
Pracovné názvy niektorých jej čísel: Ježišov popol, roboš, OVBák.
Keby Gizka Oňová robila burlesque, vyzeralo by to nejak takto.

AREJKO

Arejko sa väčšinu svojho života venoval divadlu, no teraz si od neho dáva trochu oddych a venuje sa skôr práci v zákulisí. V dragu vystupoval len veľmi krátko - s maminými šatkami okolo hlavy tancujúc pred televízorom na koncert Spice Girls keď mal 4 roky. Tejto kariéry sa síce nedržal aktívne, no stále je veľkým fanúšikom dragu a Drag Race. Jeho životným cieľom je stať sa majstrom sveta v Pokémonoch, pričom jeho kariérnym vzorom je James z Raketového tímu. Na QueerTime show ho dosiaľ nikdy nikto neuviedol, pretože ich (takmer) všetky moderoval (a občas aj zaspieval nejakú tú Britániu Spýrsovú).

TRICK RICHARD

Trick Richard je 20 ročný začínajúci spevák známy najmä z platformy TikTok. Známy je okrem svojho hlasu aj vtipnými videami, tutoriálmi a výraznými farebnými make-up lookmi. Extravagantnosť a farebnosť nie je jeho koníček, ale poslanie. Herectvo, ktoré študuje sa veľmi odráža aj na jeho vystupovaní. Drama queen v živote – drama queen na pódiu. Veľké ambície, precíznosť a jasná vízia sú pojmy, ktoré ho pri rozdávaní neobišli.

KASSANDRA

Kassandra je vedúca folklórneho rómskeho súboru Bibachtali šejorenca,Súkromná pracovníčka na toaletách klubu Loft Detva a taktiež aj zakladateľka hudobneho dua Mc Erik & Barbara.Je známa najmä svojim servírovanim pičky a jej autobiografiou Kassandra:Druhý príchod Ježiša Krista.

IVINITTY

Burlesque performerka, často označovaná ako chodiaci sex, známa svojim zvodným pohľadom. Všetci homosexuáli pri nej prehodnocujú svoju orientáciu no i napriek tomu je nočnou morou Anny Záborskej.
Členka Bratislava Burlesque a po novom už aj House of Q, Ivinitty.

J.SINGER

Svoju performance drahú odštartoval na nezabudnuteľných kabaretoch v bratislavskom bare Tepláreň, kde sa vystupoval pod menom J.Singer. Predstavil sa aj na burlesque show z produkcie Bratislava Burlesque s názvom Večernica. Od malička sa venoval aj folklórnemu tancu, ktorý však preňho predstavoval pomerne binárny svet. Vo svojich performance ho preto baví hrať sa s maskulinitou a feminitou, pričom medzi nimi rád stiera hranice. Okrem toho sa venuje vogue, písaniu a animovaným filmom.

QueerTime ART
VOLOSHYNA ANASTASIIA
Umelecká inštalácia
,,DARČEKY,,

FILIP ARPÁŠ
Umelecká inštalácia
Eternal celebration

Cena lístka:
predpredaj - 15€
na mieste - 18€
VIP tickets - 20€
- Sedenie priamo pred stage
- Welcome drink
- Prosecco
- Malé občerstvenie
- Balíček merchu
- Vstup na afterparty
- Narodeninová torta

AFTERPARTY 23:30-04:00 (Klub 77,Horná 54,Banská Bystrica)

Upozornenie:
- V predstavení budú použité silné zvukové a svetelné efekty
- Explicitný obsah
- Nevhodné pre diváka mladšieho ako 15 rokov