Detail akcie
Koncert Northwest /UK/
Dátum 21. 5. 2023
Čas 19:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Northwest je experimentálno-popové duo, ktoré tvoria multiinštrumentalista, skladateľ a producent Ignacio Simón a producentka, skladateľka a speváčka Mariuca García-Lomas.

Kapela bola založená v roku 2015 v Londýne v roku 2022 presťahovali do španielskeho Madridu.

Vďaka neustálemu dialógu medzi formou a experimentovaním, elektronickým a orchestrálnym textúram a používaniu zvláštnych taktov, zvyknú Northwest prirovnávať ku kapelám ako Radiohead, Mark Hollis, Miles Davis, či Portishead. Pohybujú sa medzi rôznymi žánrami, od art pop a po psychedéliu.

Uvedenie ich debutového dvojalbum („I“ a „II“) upútalo pozornosť médií. Vydali ho spolu s manifestom, kde zdieľali svoje myšlienky o úlohe skutočného prostredia sociálnych médií v hudobnom priemysle. Album bol označený za jeden z najlepších v roku 2019.

Kapela neustále cestuje po celej Európe. Ich jedinečné živé vystúpenia, v ktorých sa mieša vizuálne umenie, tanec a divadelná improvizácia, boli opísané ako silné, strhujúce, hypnotizujúce a vysoko emotívne.

Okrem práce v Northwest sú Ignacio aj Mariuca veľmi plodní ako skladatelia soundtrackov, vo svojich sólových projektoch a ako producenti pre iných umelcov.

Tešíme sa na skvelý audio-vizuálny zážitok!

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.