Detail akcie
SKROLL
Dátum 25. 5. 2023
Čas 18:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

premiéra inscenácie o zákonitostiach a nástrahách digitálneho sveta + diskusia

Jedna realita nám už nestačí! Virtuálny svet sa stal našou kompaktnou súčasťou. Bez internetu akoby nie sme celiství, úplní.

Čo všetko sa v ňom skrýva a čo tam skrývate vy? Informácií je okolo nás toľko, že ich nemusíme vyhľadávať ako kedysi, ale oni vyhľadávajú nás. Pri vyhľadavání informácií sa do tela uvoľňuje dopamín a ten predsa potrebujeme. 

Dáte si? Dajte si. Prijmite všetky koláčiky a vaše tajomstvá budem mať ako na dlani. Viem o vás všetko! Sledujem vás. V tomto online vesmíre viem pôsobiť nenápadne. A skutočne si myslíte, že vo virtuálnom priestore ste v bezpečí? 

Intermediálny workshop, na ktorom sa dozviete viac o zákonitostiach a priepastiach digitálneho sveta. Lektor vás prevedie rôznymi oblasťami tak, aby ste silu internetu a umelej inteligencie zažili na vlastnej koži. 

Tvorivý tím

Text: kolektív
Účinkuje: Andrej Polakovič
Réžia: Petra Kovalčíková
Dramaturgia: Katarína Vozárová
Produkcia: Milan Zvada

Po predstavení bude nasledovať diskusia s IT špecialistom.

Marián Zvada je digitálny nomád, nadšenec všetkého, čo prináša rovnováhu do života osobného i pracovného. Šachista, inšpirátor a donedávna systémový integrátor spolupracujúci na jednom z najväčších projektov ľudstva pre podporu skúmania vesmír – Large Hadron Collider (LHC) v CERN-e, urýchľovača častíc na francúzsko-švajčiarskej hranici pri Ženeve.

VSTUP VOĽNÝ

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Podujatie v rámci programu Aktívna komunita - Digitálne zručnosti podporila Nadácia Orange.