Detail akcie
Out of hands
Dátum 22. 5. 2021
Čas 19:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Mladé, začínajúce kapely majú v Záhrade svoje miesto, aj preto bude jeden z prvých live koncertov sezóny patriť formácii Out of Hands.

Filip začínal ako bubeník v niekoľkých banskobystrických kapelách a popri tom sa venoval vlastnej tvorbe. Pred časom vydal príjemný debutový album. Všetky nástroje si nahral sám, no keďže na plnohodnotný živý koncert by to nestačilo, oslovil bývalých spolužiakov z gympla, nacvičili pár vecí a do príchodu pandémie stihli odohrať jeden koncert v Brne. V Záhrade tak uvidíme slovenskú premiéru tejto mladej kapelky v zložení: Filip Dobrocký (gitara, spev), Branislav Schwarz (klávesy), Daniel Takáč (bassgitara).

Žánrové zameranie svojej tvorby prezentuje autor jednoducho: „osobné dojmy vo forme pocitových, takmer folkových piesní, s pragmaticko-estetických dôvodov využívajúc elektroniku, príjmajúc tak lo-fi DIY prístup.“ Máme sa na čo tešiť.

V prípade priaznivého počasia sa koncert uskutoční von. Vzhľadom na protipandemické opatrenia sú účastníci koncertu povinní sedieť a mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom, zakázaná je konzumácia nápojov a test si môžete dať spraviť pre vlastný dobrý pocit.

 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.