Detail akcie
Koncert Timea
Dátum 2. 3. 2024
Čas 20:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

So svojou jedinečnou farbou hlasu a lyrickými textami sa speváčka Timea stala výraznou osobnosťou mladej slovenskej hudobnej scény!

Jej debutové EP s názvom "Confusion of Warmth" vyšlo koncom roka 2020 a rýchlo sa zaradilo do rotácie rádií. Počas tohto krátkeho obdobia na scéne stihla vystúpiť na niektorých z najvýznamnejších hudobných festivalov ako Pohoda, Grape, FLAAM, či Atmosféra.

V máji tohto roku Timea predstavila svoje druhé štúdiové EP s názvom "Short Story Long", čo ju katapultovalo na pódia európskych festivalov ako Colours of Ostrava a do klubov v Londýne a Viedni. Jej posledné EP je plné chytľavých skladieb, ktoré spájajú prvky indie popu a neo-soulu s jemnými vplyvmi jazzu a groove. Jej hudba vás nepochybne vtiahne do svojho príbehu. Aktuálne pracuje na novej spolupráci so zahraničnými aj slovenskými interpretmi a pripravuje aj slovenskú tvorbu. Taktiež uzavrela spoluprácu s distribučnou spoločnosťou Apollo v Londýne, ktorá zastupuje známe mená ako Girl in Red, či Tate McRae. 

Obsadenie:

Timea (spev)

Lukáš Hlaváč (gitara)

Miloš Bulík (basa),

Peter Kunzo (klávesy)

Matej Ruman (bicie)

V Záhrade sme ju mali možnosť vidieť už minulý rok. Timea to má však dobre rozbehnuté a chceme skontrolovať, ako v kariére postupuje!

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.