Detail akcie
Uhol_92: Toni Wolff zisťuje, že prerobila milióny (verzia Emma)
Dátum 29. 2. 2024
Čas 19:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

„Keď u vás toľkoto zarábajú šarlatánky, koľko zarábajú vedkyne?“ pýta sa prekvapená Toni Wolff. Blízka spolupracovníčka Gustava Junga a autorka ženských archetypov prichádza do dneška a šokuje ju množstvo „konšpiritualistiek“, ktoré najmä na sociálnych sieťach zneužívajú naivitu a zraniteľnosť žien, ale aj jej učenie. Inscenácia oceňovaného zoskupenia Uhol_92, je kritickou analýzou súčasného trendu transformačných mentoriek, guru a najmä podvodníčok, ktoré doslova zaplavili internet." pre SME Soňa Jánošová

Po úspešnej inscenácii Ponížení a krvilační (cena DOSKY 2022 v kategóriách Najlepšia réžia a Najlepší kostým) sa tvorivý tím v rámci výskumu spoločenskej a osobnej zraniteľnosti dostáva k téme “konšpiritualizmu”.

Inscenácia ponúka aj formálny experiment: vznikla paralelne v dvoch naštudovaniach – v podaní Jakuba Jablonského (verzia Carl) a Petra Tilajčíka (verzia Emma). S rôznym obsadením sa menia aj optiky a s tým spojené gendrové a vzťahové nuansy.

Ak divák uvidí inscenáciu iba raz, dostane 100 % informácie. Ak však navštívi aj predstavenie v druhom obsadení, dostane k tomu aj 100 % umeleckého zámeru.

Text, réžia: Alžbeta Vrzgula

Dramaturgia: Katarína K. Cvečková

Scéna, návrh a výroba kostýmov: Bet Moth

Hudba: Juraj Čech

Choreografia: Jakub Jablonský

Účinkujú: Katarína Gurová, Lenka Libjaková, Kristína Spáčová, Peter Tilajčík

Technická spolupráca: Juraj Čech, Peter Dolog

Produkcia: Karolína Kováčová

Fotografie: Michal Líner

Premiéra: 17. máj 2023, Bratislava

Vznik textu a vznik inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner. Za podporu patrí vďaka aj Literárnemu fondu.