Detail akcie
Typoloose / DJ-ing & VJ-ing
Dátum 6. 3. 2024
Čas 19:00
Miesto Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Večer DJingu a VJingu, ktorý je oslavou písma a rôznorodosti. 

Večer je spojený s workshopom Typoclass a to tak, že z jeho výstupov bude tvorený VJing.

streda 6.3. 9:00 Z1
Typoclass 

workshop tvorby písma je určený pre žiakov a žiačky stredných škôl, umeleckých škôl a gymnázií. Je organizovaný katedrou Vizuálnej komunikácie VŠVU, workshop budú viesť študenti z ateliéru Typolab. Účelom je vyskúšať si  rôzne princípy tvorby písma analógovo a zoznámiť sa s katedrou Vizuálnej komunikácie na VŠVU. Výstupy z workshopu budú použité na večernom evente TYPOLOOSE, kde budú zakomponované do VJingu. 


Dimm 

Dominik Demčák, známy aj ako DIMM, je hudobný producent a DJ pôsobiaci v Bratislave. DIMM-ova hudba a sety prekračujú hranice, miešajúc vplyvy rave techna a post-punku so špinavými zvukmi electra, ktoré zatemnia a spotia Priestor. V tejto atmosfére sa subwoofery spolu s publikom tlačia na svoje limity a povzbudzujú vás tancovať tak, akoby vás nikto nevidel.

Kodiky

Kodiki zručne dekonštruuje post-klubové rytmy s humorom, kreativitou a energetickým tónom, čo vedie k prekvapivým a silným kompozíciám. Jeho hudba je charakterizovaná neočakávanými zvratmi, pádmi a komplexnými rytmami, ktoré udržiavajú poslucháča v napätí od začiatku do konca. Okrem hudby sa venuje aj vizuálnemu umeniu, vytvára jedinečné vizuály, ktoré sa rozprestierajú od projekcií cez covery albumov až po videoklipy. To, čo ho skutočne vystihuje, je jeho schopnosť naplniť svoje živé vystúpenia energiou, radosťou a vášňou, ktoré sa bez námahy premietajú na tanečný parket prostredníctvom jeho aranžmánov.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.